Գալուստ Սահակյանը բավական շատ կորցնելու բան ունի իշխանափոխության դեպքում
«Ժողովուրդում» կարդում ենք. «Իզուր չէ, որ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը կրծքով պաշտպանում է իշխանություններին, հարկ եղած դեպքում էլ ընդդիմադիրների դեմ վիրավորական արտահայտություններով համեմված ելույթներ ունենում։
Գալուստ Գրիգորիչը բավական շատ կորցնելու բան ունի իշխանափոխության դեպքում, նա հասցրել է այս տարիներին իր երկու որդիներին աշխատանքի տեղավորել. Արմանին՝ ՀՀ պետական գույքի կառավարման վարչության պետ, Տիգրանին՝ ՀՀ առողջապահության փոխնախարար։
Եվ երկու որդիներն էլ իրենց պաշտոնավարման ժամանակ բավական մեծ ունեցվածք են կուտակել։ Արմանի հաշվեհամարին տարեսկզբին եղել է 95 մլն դրամ, որը տարեվերջին դարձել է 101.5 մլն, իսկ Տիգրանի հաշվեհամարին եղած 43.7 մլն դրամը դարձել է 84.4 մլն։ Անձամբ Գալուստ Գրիգորիչն իր հաշվեհամարին չունի ոչ մի լումա, նա հայտարարագրել է միայն «չոր» աշխատավարձ ու կենսաթոշակ»:

«Жоховурд»: Галусту Саакяну есть что терять в случае смены власти
«Не случайно, что глава парламентской фракции Республиканской партии Армении защищает любую инициативу высшего руководства страны, при необходимости выступает с оскорбительными выражениями в адрес представителей оппозиции. Ведь ему есть что терять в случае смены власти», - пишет газета «Жоховурд».
«За эти годы он успел устроить на работу своих сыновей: Армана Саакяна – начальником управления государственного имущества, Тиграна Саакяна – заместителем министра здравоохранения. Оба сына в период своей деятельности на этих должностях смогли значительно приумножить имущество. На счету Армана в начале года было 95 млн. драмов, а к концу – 101,5 млн. А 43,7 млн. драмов на счету Тиграна достигли 84,4 млн. На счету самого Галуста Саакяна нет ни одной копейки, он задекларировал лишь «сухую» зарплату и пенсию», - отмечает издание.