Դմիտրի Մեդվեդևը Տիգրան Սարգսյանին շնորհավորել է Ամանորի առթիվ
Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին՝ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ, որում ասված է.
«Հարգելի Տիգրան Սուրենի,
Ընդունեք իմ ջերմագին շնորհավորանքները Նոր տարվա և Սուրբ Ծնունդի կապակցությամբ:
Անցնող տարին հատկապես արդյունավետ էր հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերության զարգացման համար: Եվրասիական ինտե-գրման գործընթացին միանալու և Մաքսային միությանն անդամակցելու Հայաստանի որոշումը վկայում է մեր երկու ժողովուրդների շահերի ընդհանրության, համագործակցության բոլոր ուղղություններով աշխատանքների ակտիվացման փոխադարձ տրամադրվածության մասին:
Վստահ եմ, որ 2014 թվականի փետրվարին Ռուսաստան կատարելիք Ձեր այցը կնպաստի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռազմավարական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Տիգրան Սուրենի, առողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր պատասխանատու գործունեության մեջ»: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից:

D. Medvedev congratulates T. Sargsyan on New Year and Christmas
The head of Russian government Dmitry Medvedev sent a congratulatory message to Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan on the occasion of New Year and Christmas, the press office of the Armenian government said.
“Dear Tigran Sureni!
Please accept my warmest congratulations on New Year and Christmas!
The outgoing year was especially successful for the development of Russian-Armenian strategic partnership. Armenia’s decision to join the process of Eurasian integration and the Customs Union confirms the common interests of our two peoples and mutual willingness to activate work in all spheres of cooperation.
I am convinced that your upcoming visit to Russia in February 2014 will contribute to the further strengthening of strategic partnership between Russia and Armenia.