Դմիտրի Մեդվեդևը Տիգրան Սարգսյանին շնորհավորել է Ամանորի առթիվ
Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին՝ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ, որում ասված է.
«Հարգելի Տիգրան Սուրենի,
Ընդունեք իմ ջերմագին շնորհավորանքները Նոր տարվա և Սուրբ Ծնունդի կապակցությամբ:
Անցնող տարին հատկապես արդյունավետ էր հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերության զարգացման համար: Եվրասիական ինտե-գրման գործընթացին միանալու և Մաքսային միությանն անդամակցելու Հայաստանի որոշումը վկայում է մեր երկու ժողովուրդների շահերի ընդհանրության, համագործակցության բոլոր ուղղություններով աշխատանքների ակտիվացման փոխադարձ տրամադրվածության մասին:
Վստահ եմ, որ 2014 թվականի փետրվարին Ռուսաստան կատարելիք Ձեր այցը կնպաստի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռազմավարական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Տիգրան Սուրենի, առողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր պատասխանատու գործունեության մեջ»: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից:

Дмитрий Медведев поздравил Тиграна Саркисяна с Новым годом и Рождеством
Председатель правительства России Дмитрий Медведев направил поздравительное послание премьер-министру Армении Тиграну Саркисяну по случаю праздников Нового года и Рождества.
Как сообщили в пресс-службе правительства Армении, в послании говорится:
«Уважаемый Тигран Суренович!
Примите сердечные поздравления с Новым годом и Рождеством!
Уходящий год стал особенно успешным для развития российско-армянского стратегического партнерства. Решение Армении о подключении к евразийской интеграции и присоединении к Таможенному союзу подтверждает общность интересов народов наших стран, обоюдный настрой на активизацию работы по всем направлениям сотрудничества.
Уверен, что Ваш предстоящий визит в Россию в феврале 2014 г. будет способствовать дальнейшему укреплению союзнических отношений между Россией и Арменией.
Желаю Вам, уважаемый Тигран Суренович, здоровья и новых успехов в Вашей ответственной деятельности».