Շանթ Հարությունյանը ծայրահեղ քայլերի կդիմի՝ արգելքը չհանելու դեպքում
Շանթ Հարությունյանի նախկին կին Ռուզաննա Բադալյանը այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց, որ Շ. Հարությունյանը հացադուլի է դիմել տեսակցության արգելքը վերացնելու համար և պատրաստ է դիմել ծայրահեղ քայլերի, եթե այդ արգելքը վերացվի:
Նրա խոսքով՝ Շ. Հարությունյանը ողջ օրը միայն ծխում է և իրենք մտահոգված են նրա առողջությամբ, բացի այդ, իրենց մտահոգում է, թե ինչու են փորձում մեկուսացնել նրան իր հարազատներից:
«Տեսակցելու արգելքով ուզում են հոգեբանական ճնշում գործադրել մեր և Շանթի վրա»,-ասաց նա:
Շ. Հարությունյանի հետ ձերբակալվածներից մի քանիսի հարազատները ևս ներկա էին ասուլիսին՝ պահանջելով վերացնել տեսակցելու արգելքը, հակառակ դեպքում պատրաստ են պայքարել մինչև վերջ:
Կալանավորվածներից Վահե Մկրտչյանի հարազատը ևս միացավ Ռ. Բադալյանի պահանջին, նշելով, որ շատ հնարավոր է՝ մյուսներն էլ միանան Շ. Հարությունյանին և հացադուլ սկսեն:
Հարազատները նաև նշեցին, որ Շ. Հարությունյանի հետ կալանավորվածների կեսը Արցախյան պատերազմի մասնակից է, սակայն այսօր «խուլիգանի պիտակ են կպցնում»:

Шант Арутюнян обратиться к крайним шагам из-за запрета на свидания
Бывшая жена Шанта Арутюняна – Рузанна Арутюнян – заявила сегодня в ходе встречи с журналистами, что Ш.Арутюнян объявил голодовку из-за запрета на свидания и готов обратиться к крайним шагам, если этот запрет не будет снят.
По ее словам, Шант Арутюнян весь день только курит и они очень обеспокоены тем, почему его пытаются изолировать от близких и родственников.
«Запрет на свидания – это психологическое давление на Шанта и на нас», - сказала она.
Присутствующие на встрече родственники некоторых активистов, арестованных вместе с Шантом Арутюняном, также требуют снять запрет на свидания, в противном случае они готовы бороться всеми способами до конца. По словам друга Ваге Мкртчяна, возможно вскоре к голодовке Шанта Арутюняна присоединяться и другие активисты.
Они отметили также, что большинство арестованных с Шантом Арутюняном – участники карабахской войны, однако сегодня им «приклеили ярлык хулигана».