ԱՄՆ նախկին կոնգրեսականը հանգրվանել է լեռներում՝ փրկվելու ապոկալիպսիսից
87-ամյա ԱՄՆ նախկին կոնգրեսական Ռոսկո Բարթլետը, ով անցյալ տարի կորցրել է իր տեղը Ներկայացուցիչների պալատում, բնակություն է հաստատել Արևմտյան Վիրջինիայի լեռներում, որտեղ ունի ավելի քան 60 հա սեփական հողամաս, ուր կառուցել է հինգ փայտյա տուն և ավարտում է վեցերորդ տան կառուցումը:
Նախկին կոնգրեսական Ռոսկո Բարթլետը հանգրվանել է լեռներում՝ հույս ունենալով, որ կարող է խուսափել հնարավոր տարերային աղետներից կամ միջուկային ապոկալիպսիսից: Այս մասին հաղորդում է Ria.ru-ն՝ վկայակոչելով «Politico»-ին:
Բերթլետը, ով վերջերս դարձավ 87 տարեկան, վերջին երկու տասնամյակների ընթացքում համարվում էր Կոնգրեսի պահպանողական անդամներից մեկը:

Экс-конгрессмен США поселился в горах, чтобы спастись от апокалипсиса
Бывший конгрессмен Роско Бартлетт, который потерял место в палате представителей в минувшем году, поселился в лесу в горах Западной Виргинии — там он рассчитывает спастись от возможных природных катаклизмов или ядерного апокалипсиса, сообщает вашингтонское издание Politico.
Республиканец Бартлетт, которому исполнилось 87 лет, на протяжении двух десятилетий считался одним из самых консервативных членов конгресса, придерживался либертарианских взглядов и выступал за сокращение полномочий федерального правительства.
Он также был известен публичными заявлениями об угрозах электросети США — по его словам, вывести из строя всю систему электроснабжения могли природные катаклизмы, солнечные бури, террористы или российские военные.