Իրանում անծանոթ տղամարդկանց և կանանց միջև նամակագրությունն արգելվել է
Իրանում անծանոթ տղամարդկանց և կանանց միջև նամակագրական կապն արգելվել է: Արգելքը, սակայն, վերաբերում է միայն համացանցում նամակագրությանը:
Համապատասխան Կրոնական օրենքն ընդունվել է մի քանի օր անց, երբ Իրանի իշխանությունները արգելափակել են հայտնի «wechat»-ը, ինչը սմարթֆոն ունեցողներին թույլ է տալիս մուտք գործել սոցիալական ցանցեր:
Իրանի հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեին արգելել է անծանոթ կանանց և տղամարդկանց միջև ինտերնետում շփումը՝ հրապարակելով հատուկ կրոնական կարգադրություն՝ ֆեթվա: Այս մասին գրում է ria-ru-ն՝ վկայակոչելով «Al Arabia»-ին:

В Иране запретили переписку между незнакомыми мужчинами и женщинами
Верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи запретил переписку в интернете между незнакомыми друг с другом мужчинами и женщинами, издав особый религиозный указ — фетву, сообщает во вторник телеканал Al Arabia.
"Учитывая аморальность, которая зачастую с этим связана, это (переписка) не разрешается", — цитирует телеканал заявление Хаменеи, опубликованное на сайте верховного лидера.
Соответствующий религиозный закон был принят через несколько дней после того, как иранские власти заблокировали популярное приложение WeChat, которое позволяло обладателям смартфонов получать доступ к социальным сетям.