Ամանորին հայերս ընդամենը 3 կոկորդիլոս ենք կերել. Փաստինֆո
ՀՀ ԳՆ Սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության մամուլի խոսնակ Արմինե Սուքիասյանը «Փաստինֆոին» տեղեկացրել է, որ ամանորին ընդառաջ ՀՀ սահմանային անցակետերով կոկորդիլոսների ներկրման նոր դեպք չի գրանցվել:
Այլ կերպ ասած` հայաստանցիներս, փաստորեն, բավարարվել ենք մինչ այդ ներկրված 3 կոկորդիլոսներով, և դրանց պահանջարկը հայաստանյան ճոխ սեղաններին այնքան էլ մեծ չի եղել:
Թեև, հիշեցնենք` նախապես հայտարարվում էր աննախադեպ մեծ պահանջարկի, լրացուցիչ պատվերների և ևս 12 կոկորդիլոս ներկրելու մտադրության մասին:

Жители Армении в новогодние праздники отведали только 3 копченых крокодила
Пресс-секретарь Государственной службы безопасности продуктов питания минсельхоза Армении Армине Сукиасян сообщила ИА “ФактИнфо”, что в новогодние праздники на пограничных пунктах не было зарегистрировано нового случая ввоза копченого крокодила.
Иначе говоря, жители Армении фактически довольствовались ранее импортированными в республику 3 крокодилами, и спрос на них был небольшим.
Отметим, что ранее сообщалось о беспрецедентном спросе и о намерении импортировать еще 12 крокодилов.
Напомним, сеть супермаркетов “SAS” импортировала из США в Армению трех 12-килограмммовых крокодила стоимостью 380 тысяч драмов каждый, то есть за один килограмм - 31.6000 драмов.