Կենսաթոշակային նոր համակարգի վերաբերյալ ՍԴ որոշումը կլինի մինչև հունվարի 25
Թեև ոչ աշխատանքային օրերն ավարտվել են, արդեն երկու օր է, որևէ ձևով հնարավոր չէ Սահմանադրական դատարանից ճշտել, թե երբ է ՍԴ-ն կանոնակարգային նիստ անելու և որոշելու ԱԺ ոչ իշխանական չորս ուժերի կողմից ներկայացված կուտակային կենսաթոշակային նոր համակարգի վերաբերյալ դիմումի քննության օրը: Մինչ այդ, օրենքը հունվարի 1-ից արդեն ուժի մեջ է:
Երեկ, սակայն «Հայկական Ժամանակի» թղթակցի հետ զրույցում ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը ասել է, թե մեծ է հավանականությունը, որ ՍԴ-ն մինչև հունվարի 25-ը սույն դիմումի վերաբերյալ որոշում կկայացնի: Իսկ մինչ այդ, այսօր 4 ուժերի ներկայացուցիչներ հանդիպելու են «Ընդդեմ կուտակային կենսաթոշակային 5 տոկոս պարտադիր վճարի» նախաձեռնության անդամների հետ՝  որոշելու իրենց հետագա գործողությունների սցենարը:

Constitutional Court to rule on new pension system by January 25
Although the New Year holidays are over, the Constitutional Court does not provide information about the day when it will hold a sitting and set the date for examination of the application of the Armenian parliament’s four non-coalition faction concerning the new accumulative pension system. Meanwhile, the law took effect on January 1.
Deputy of ARFD faction Artsvik Minasian told ‘Haykakan Zhamanak’ yesterday that the Constitutional Court is likely to take a decision on their application by January 25. Representatives of four factions will meet today with members of ‘I am against 5% compulsory accumulative pension payment’ initiative to determine their further actions.