Անցած 12 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է 74 ավտովթար
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 1-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 107 դեպքից բացահայտվել է 99-ը, կողոպուտի 3 դեպքից` 2-ը, խարդախության` 19, յուրացման կամ վատնման` 3, շորթման` 1 և խուլիգանության 6 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 36 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 3, խարդախության 1 և գողության 8 դեպք:
Անցած 12 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 74 պատահար. 11 մարդ զոհվել է, 117-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

74 road accidents reported in Armenia in past 12 days
One murder was reported in Armenia on January 1-13, 2014. The crime was disclosed, according to the Armenian police.
The police have also detected 99 of 107 recorded cases of injury infliction, 2 of 3 burglaries, 19 frauds, 3 embezzlement cases, an extortion case, 6 acts of hooliganism, and 36 thefts. Out of the crimes committed in the past, a fraud, 8 thefts, and a case of injury infliction were detected.
74 road accidents were reported in Armenia in the past 12 days. 11 died in those accidents and 117 received injuries.