Նախագահը ցավակցել է Արամ Ղարաբեկյանի մտերիմներին և հարազատներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել անվանի դիրիժոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Ղարաբեկյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավով տեղեկացա անվանի դիրիժոր, Հայաստանի Հանրապետության արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Ղարաբեկյանի վաղաժամ մահվան մասին:
Աշխարհի լավագույն կոնսերվատորիաներում ուսանած Արամ Ղարաբեկյանը դրսևորվեց որպես բարձրակարգ և ինքնատիպ նվագավար, արժանացավ բազմաթիվ միջազգային մրցանակների՝ զարգացնելով նաև հայրենի երաժշտարվեստը:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Արամ Ղարաբեկյանի հարազատներին, գործընկերներին և մերձավորներին»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования родным и близким Арама Карабекяна
Президент Армении Серж Саргсян направил сегодня телеграмму соболезнования в связи с кончиной известного дирижера, заслуженного деятеля искусств Армении Арама Карабекяна. Об этом сообщили в пресс-службе главы армянского государства.
«С глубокой скорбью узнал о безвременной кончине известного дирижера, заслуженного деятеля искусств Республики Армения Арама Карабекяна.
Арам Карабекян, прошедший обучение в лучших консерваториях мира, проявил себя как высококлассный и самобытный дирижер, удостоился многочисленных международных премий, развивая и отечественное музыкальное искусство», - говорится в телеграмме С.Саргсяна.
Президент Армении Серж Саргсян выразил глубокие соболезнования родным, коллегам и близким Арама Карабекяна.