Նախագահը ցավակցել է Արամ Ղարաբեկյանի մտերիմներին և հարազատներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել անվանի դիրիժոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Ղարաբեկյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավով տեղեկացա անվանի դիրիժոր, Հայաստանի Հանրապետության արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Ղարաբեկյանի վաղաժամ մահվան մասին:
Աշխարհի լավագույն կոնսերվատորիաներում ուսանած Արամ Ղարաբեկյանը դրսևորվեց որպես բարձրակարգ և ինքնատիպ նվագավար, արժանացավ բազմաթիվ միջազգային մրցանակների՝ զարգացնելով նաև հայրենի երաժշտարվեստը:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Արամ Ղարաբեկյանի հարազատներին, գործընկերներին և մերձավորներին»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenian President Serzh Sargsyan sent today a telegram of condolence in connection with the death of famous conductor, Honored Art Worker of Armenia Aram Gharabekian, the presidential press service said.
“I was deeply saddened to hear of the untimely death of famous conductor, Honored Art Worker of the Republic of Armenia Aram Gharabekian.
Educated in the best conservatories of the world, Aram Gharabekian became a high-class and unique conductor who was honored with numerous international awards, while developing Armenian music as well, “the president’s telegram says.
President Serzh Sargsyan expressed his condolences to the family, colleagues and friens of Aram Gharabekian.