Երևանի որոշ դպրոցների տնօրենների նկատողություն է հայտարարվել
Այս տարվա աշխատանքային առաջին խորհրդակցության ժամանակ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հայտնել է, որ դպրոցներում ջեռուցման համակարգերի աշխատանքի նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունքի համար նկատողություն է հայտարարվել մայրաքաղաքի որոշ դպրոցների տնօրեններին:
Զեկուցվել է, որ ներկայում մայրաքաղաքի բոլոր դպրոցները ջեռուցվում են, և ապահովված են անհրաժեշտ ջերմաստիճանային պայմաններ: Ապօրինի առևտրի կանխարգելման ուղղությամբ իրականացվող հսկողության հետ կապված՝ առևտրի և սպասարկումների վարչության պետը զեկուցել է, որ գրանցված դեպքերի մասով կազմվել է վարչական արձանագրություն:
Քաղաքապետը հանձնարարել է խստացնել վերահսկողությունն այս ուղղությամբ. «Չնայած այն հանգամանքին, որ նախորդ տարվա ընթացքում բացօթյա ապօրինի առևտրի կանխարգելման ուղղությամբ բավական աշխատանքներ են կատարվել, այդուամենայնիվ դրանք բավարար չեն»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:

At the first working consultation held this year, Yerevan Mayor Taron Margarian said that principals of some high schools in Yerevan received a reprimand for not paying proper attention to the work of heating systems at their schools. It was stated that all the schools in the city are now being heated, with the required temperature being maintained.
As regards control over illegal street trading, the head of Trade and Service Department of Yerevan Municipality said that an administrative report on the recorded cases was made.
The mayor gave instructions to tighten control over illegal street trading. “Although considerable work was done last year to prevent unauthorized street trading, there is still much to be done,” the mayor said.