Շարմազանովը՝ Քոչարյանի մասին. Ժամանակավրեպ վերլուծություններ են. Tert.am
Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, Tert.am–ի հետ զրույցում անդրադառնալով ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հրապարակային ելույթներին, ասել է, որ քաղաքական բանավեճում վիրավորանքի գործիքակազմը չի զարդարում որևէ քաղաքական գործչի, առավել ևս պաշտոնաթող նախագահին:
«Քաղակականության մեջ բանավեճը ՀՀԿ-ի համար ընդունելի տարբերակ է, բայց երկրորդ նախագահի հարցազրույցը համեմված էր ոչ ընդունելի, որոշ դեպքերում նաեւ վիրավորական արտահայտություններով: Իսկ վիրավորական տոնայնությանն անցնելը խոսում է փաստերի բացակայության մասին»,- ասել է նա։
Էդուարդ Շարմազանովն ասել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանի վերլուծություններում ապագային ուղղված քայլեր չի տեսնում։ «Անցյալում մնացած քաղաքական գործչի վերլուծություններ են, որոնք ժամանակավրեպ են»,– ասաց նա:

When speaking about former Armenian President Robert Kocharian’s public statements, the vice speaker of the Armenian parliament, spokesman for the Republican Party of Armenia Edward Sharmazanov told Tert.am that using insults in a political dispute does not speak well of a political figure, especially a former president.
“A dispute in politics is an acceptable option for the Republican Party of Armenia, but the interview of the second president is full of unacceptable, in some cases even offensive remarks. The shift to an insulting tone speaks of the absence of facts,” Sharmazanov noted.
The vice speaker of the parliament said that in Robert Kocharian’s analysis, he does not see steps aimed at the future. “This is an inopportune analysis of the political figure who remained in the past,” he noted.