Շարմազանովը՝ Քոչարյանի մասին. Ժամանակավրեպ վերլուծություններ են. Tert.am
Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, Tert.am–ի հետ զրույցում անդրադառնալով ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հրապարակային ելույթներին, ասել է, որ քաղաքական բանավեճում վիրավորանքի գործիքակազմը չի զարդարում որևէ քաղաքական գործչի, առավել ևս պաշտոնաթող նախագահին:
«Քաղակականության մեջ բանավեճը ՀՀԿ-ի համար ընդունելի տարբերակ է, բայց երկրորդ նախագահի հարցազրույցը համեմված էր ոչ ընդունելի, որոշ դեպքերում նաեւ վիրավորական արտահայտություններով: Իսկ վիրավորական տոնայնությանն անցնելը խոսում է փաստերի բացակայության մասին»,- ասել է նա։
Էդուարդ Շարմազանովն ասել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանի վերլուծություններում ապագային ուղղված քայլեր չի տեսնում։ «Անցյալում մնացած քաղաքական գործչի վերլուծություններ են, որոնք ժամանակավրեպ են»,– ասաց նա:

Э.Шармазанов прокомментировал интервью Роберта Кочаряна
Вице-спикер парламента Армении, пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов, касаясь публичных выступлений экс-президента Армении Роберта Кочаряна, заявил в беседе с Tert.am, что оскорбления в политическом диспуте не использует ни один политический деятель, тем более экс-президент.
«Диспут в политике – приемлемый вариант для Республиканской партии Армении, однако интервью второго президента насыщено неприемлемыми, а в некоторых случаях даже оскорбительными выражениями. А переход к оскорбительному тону говорит об отсутствии фактов», - сказал Э.Шармазанов.
Вице-спикер также отметил, что не видит шагов, нацеленных на будущее Это анализы оставшегося в прошлом политического деятеля, которые несвоевременны», «Это анализы оставшегося в прошлом политического деятеля, которые несвоевременны», - сказал он.