Քաղաքապետարան. Երևանի բոլոր փողոցները լիարժեք երթևեկելի են
Մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում շարունակվում են գիշերը տեղացած ձյան մաքրման աշխատանքները և այս պահին մայրաքաղաքի բոլոր փողոցները լիարժեք երթևեկելի են, հավաստիացնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Կոմունալ տնտեսության պատասխանատուների խոսքով՝ գործընթացն ավելի արդյունավետ է դարձել տեղումների դադարով պայմանավորված:
Ձնամաքրման աշխատանքների համար կենտրոնացվել են ինչպես մարդկային, այնպես էլ տեխնիկական ռեսուրսներ, որոնք համաչափ բաշխվել են գլխավոր ու երկրորդական փողոցներում ու բակային տարածքներում:
Ժամը 10:00 - ից մինչև 13:30-ի դրությամբ օգտագործվել է ավելի քան 127 տոննա աղ և ավելի քան 251 խմ ավազ։

Мэрия Еревана: Все улицы столицы открыты для движения транспорта
Во всех административных районах столицы продолжаются снегоуборочные работы и все улицы столицы полностью открыты для движения транспорта. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
По словам ответственных лиц за коммунальное хозяйство, из-за прекращения осадков процесс очистки улиц продвигается более эффективно.
С целью проведения снегоуборочных работ были мобилизованы как людские, так и технические ресурсы, которые были равномерно распределены на главных и второстепенных улицах, а также во дворах.