Ստյոպա Սաֆարյան. Քաղաքական դաշտը պատրաստվում է 2018թ. ընտրություններին
Քաղաքական կյանքը Հայաստանի համար դառնում է չափազանց ակտիվ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության քարտուղար Ստյոպա Սաֆարյանը՝ ընդգծելով մի քանի գործոններ.
«Նախ մինչև մայիս պետք է պատրաստ լինի Մաքսային միությանը Հայաստանի անդամակցության պայմանագրի տեքստը: Իսկ, եթե մայիսին պատրաստեցինք, դա նշանակում է, որ մինչև 2015թ-ի հունվարի 1-ը ամեն ինչ արվելու է, որ Հայաստանը մտնի Եվրասիական տնտեսական տարածք»,- ասաց Ստյոպա Սաֆարյանն ավելացնելով, որ սրանից հետո Եվրոպան ևս ձեռքերը ծալած չի նստելու, տարածաշրջանի՝ մասնավորապես Հայաստանի համար սկսվելու է պայքար:
«Գործոններից մյուսն էլ այն է, որ քաղաքական դաշտն արդեն պատրաստվում է 2018թ.-ին կայանալիք նախագահական ու խորհրդարանական ընտրություններին: 3 տարին քաղաքական դաշտի համար այդքան էլ երկար ժամանակ չէ»,- ասաց Ստյոպա Սաֆարյանը:
«Ժառանգության» քարտուղարի խոսքով՝ սրանով է պայմանավորված նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ակտիվացումը.
«Կարծում եմ, որ քաղաքական գործընթացները տեղափոխվում են երեք նախագահների եռանկյունու մեջ»,- ասաց Ստյոպա Սաֆարյանը:

The political life in Armenia is becoming extremely active, the secretary of Heritage Party Stepan Safarian told reporters today.
“The text of the agreement on Armenia’s entry into the Customs Union shall be prepared by May, which means that Armenia will join the Eurasian economic area until January 1, 2015,” Safarian said.
In his words, “Europe will not sit by idly” and a struggle will begin around Armenia. “For the political field, three years is a short period,” he noted.
The second Armenian President Robert Kocharian’s activity is conditioned by this fact, according to Heritage Party secretary. “I think the political processes are moving into the plane of three presidents,” Safarian said.