ԵԱՀԿ գործող նախագահը հանդիպել է Մինսկի խմբի համանախագահներին
ԵԱՀԿ նախագահող, Շվեյցարիայի ԱԳ նախարար Դիդիե Բուրխալտերը (Didier Burkhalter) Բեռնում հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (ՌԴ), Ժակ Ֆորի (Ֆրանսիա), Ջեյմս Ուորլիքի (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքը:
Դիդիե Բուրխալտերը համանախագահների հետ քննարկել է ԼՂ բանակցային գործընթացի հարցում համագործակցության հետ կապված հարցեր:
Միաժամանակ վերջինս բարձր է գնահատել համանախագահների` բանակցություններում գործադրած ջանքերը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ` համանախագահներն ու ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը հանդիպել են նաև Շվեյցարիայի արտաքին գործերի Դաշնային դեպարտամենտի քարտուղար Իվես Ռոսսիերի հետ:

OSCE Chairperson-in-Office meets with MG Co-Chairs
The OSCE Chairperson-in-Office, Swiss Foreign Minister Didier Burkhalter received the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group - Ambassadors Igor Popov of the Russian Federation, Jacques Faure of France, and James Warlick of the United States of America, and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, in Bern, according to the website of the OSCE.
Burkhalter discussed the co-operation between the Swiss Chairperson-in-Office and the Co-Chairs of the Minsk Group and expressed his appreciation for their mediation efforts.
The Co-Chairs and Ambassador Kasprzyk also met with Yves Rossier, the State Secretary of the Swiss Federal Department of Foreign Affairs.