Մհեր Խլղաթյանի գործով ձերբակալվել են կրտսեր սերժանտ ու կապիտան
Զինծառայող Մհեր Խլղաթյանի գործով երկու մարդ է ձերբակալվել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի սպա Մերի Սարգսյանը:
Մ. Սարգսյանի խոսքով՝ նրանք են նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Վահե Օհանյանը և նույն զորամասի բուժծառայության պետ, կապիտան Արման Թադևոսյանը:
Նրանք ձերբակալվել են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 358.1 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Զինվորական ծառայության պարտականությունները կատարելու կապակցությամբ ստորադասին (ենթակային) ծեծելը կամ նրա նկատմամբ այլ բռնություն գործադրելը կամ դա գործադրելու սպառնալիքը, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից, պատժվում են ազատազրկմամբ` չորսից ութ տարի ժամկետով) նախատեսված հանցանքը կատարելու կասկածանքով:

Two men were detained in the soldier Mher Khlghatian case, Aysor.am was informed by Mary Sargsyan, senior officer of Armenian Defense Ministry’ Investigation Service.
According to her, a conscript of the same military unit, Junior Sergeant Vahe Ohanian and the head of the military service Captain Arman Tadevosian have been detained.
They were detained on suspicion of the crime covered by Article 358 part 1 point 3 of the Criminal Code – battery or other violence committed by a group of people against a subordinate in a military unit or other duty station.
18-year-old conscript Mher Khlghatian was admitted to the Central Military Hospital of Defense Ministry with double pneumonia and injuries around 1:00 pm January 13. He will remain in the military hospital for about two weeks.