Մհեր Խլղաթյանի գործով ձերբակալվել են կրտսեր սերժանտ ու կապիտան
Զինծառայող Մհեր Խլղաթյանի գործով երկու մարդ է ձերբակալվել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի սպա Մերի Սարգսյանը:
Մ. Սարգսյանի խոսքով՝ նրանք են նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Վահե Օհանյանը և նույն զորամասի բուժծառայության պետ, կապիտան Արման Թադևոսյանը:
Նրանք ձերբակալվել են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 358.1 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Զինվորական ծառայության պարտականությունները կատարելու կապակցությամբ ստորադասին (ենթակային) ծեծելը կամ նրա նկատմամբ այլ բռնություն գործադրելը կամ դա գործադրելու սպառնալիքը, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից, պատժվում են ազատազրկմամբ` չորսից ութ տարի ժամկետով) նախատեսված հանցանքը կատարելու կասկածանքով:

По делу Мгера Хлгатяна задержаны начальник медслужбы и младший сержант
По делу военнослужащего Мгера Хлгатяна задержаны два человека. Об этом в беседе с корреспондентом Aysor.am сообщила старший офицер следственной службы Минобороны Армении Мери Саркисян.
По словам М.Саркисян, задержаны солдат срочной службы той же воинской части, младший сержант Ваге Оганян и начальник медицинской службы, капитан Арман Тадевосян.
Их задержали по подозрению в совершении преступления, предусмотренного п.1 ч. 3 ст. 358.1 Уголовного кодекса РА (нанесение побоев или применение иного насилия, совершенные группой лиц в отношении подчиненного в воинской части или в иных местах несения службы).
Напомним, 13 января, около 13:00, в Центральный клинический военный госпиталь Минобороны Армении из военного госпиталя Вардениса с двусторонним воспалением легких и телесными повреждениями был госпитализирован военнослужащий одной из воинских частей, 18-летний Мгер Хлгатян.