Գազային պայմանագիր, թե՞ «Գույք պարտքի դիմաց». Նախարարը դժվարանում է ասել
Այսօր կառավարությունում լրագրողները ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանից հետաքրքրվեիցն, թե ինչպես է գնահատում էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանի հնչեցրած հայտարարությունը, թե «ՀայՌուսգազարդի» հետ կնքված պայմանագիրը շատ ավելի լավն է, քան «գույք պարտքի դիմաց» պայմանագիրը»:
Նախարարը նախ նշեց, որ այդ հարցին պատասխանելու համար պետք է նայել և՛ պայմանագրերի պայմանները, և՛ գները, քանի որ «դրանք տնտեսական տեսանկյունից շատ բարդ գնահատվող խնդիրներ են»:
Իսկ թե ինչու է Արմեն Մովսիսիյանը նման գնահատական տվել, Վահրամ Ավանեսյանի փոխանցմամբ, Ա. Մովսիսյանն արդեն բացատրություն տվել է. «Ես չէի կարողանա գնահատել»,-ասաց նա:

Avanesian finds it difficult to assess Property for Debt agreement
During a briefing in the Armenian government today, reporters asked Economy Minister Vahram Avanesian to express his opinion about the energy minister’s statement to the effect that the recent agreement on ArmRosgazprom CJSC is much better than the Property for Debt agreement.
The economy minister replied that in order to answer this question, it is necessary to look at the terms and prices of the agreement because ‘it is quite a complex task from the economic point of view’.
When asked why Energy Minister Armen Movsisian made such an assessment, Vahram Avanesian said that the energy ministry already explained it himself.