Գազային պայմանագիր, թե՞ «Գույք պարտքի դիմաց». Նախարարը դժվարանում է ասել
Այսօր կառավարությունում լրագրողները ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանից հետաքրքրվեիցն, թե ինչպես է գնահատում էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանի հնչեցրած հայտարարությունը, թե «ՀայՌուսգազարդի» հետ կնքված պայմանագիրը շատ ավելի լավն է, քան «գույք պարտքի դիմաց» պայմանագիրը»:
Նախարարը նախ նշեց, որ այդ հարցին պատասխանելու համար պետք է նայել և՛ պայմանագրերի պայմանները, և՛ գները, քանի որ «դրանք տնտեսական տեսանկյունից շատ բարդ գնահատվող խնդիրներ են»:
Իսկ թե ինչու է Արմեն Մովսիսիյանը նման գնահատական տվել, Վահրամ Ավանեսյանի փոխանցմամբ, Ա. Մովսիսյանն արդեն բացատրություն տվել է. «Ես չէի կարողանա գնահատել»,-ասաց նա:

В.Аванесян затруднился дать оценку договору «Имущество – взамен долга»
Сегодня в ходе беседы в правительстве Армении с министром экономики Ваграмом Аванесяном журналисты поинтересовались, как он оценивает озвученное министром энергетики и природных ресурсов заявление о том, что заключенное с компанией «АрмРосгазпром» соглашение намного лучше договора «Имущество – взамен долга».
Министр экономики отметил, что, прежде всего, для ответа на этот вопрос нужно посмотреть условия договора и цены, поскольку «с экономической точки зрения, это довольно сложная задача».
На вопрос о том, а почему Армен Мовсисян дал подобную оценку, министр экономики заявил, что министр энергетики и природных ресурсов уже объяснил. «Я бы не смог оценить», - сказал он.