«Քոչարյանի վերադարձի սպառնալիքն իշխող խմբի համար միավորվելու առիթ է»
Ռոբերտ Քոչարյանի հեռակա հարցազրույցներով փորձ է արվում հասարակության ուշարությունը շեղել երկրում օրեցօր սրվող սոցիալական վիճակից: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց քաղաքագետ Անդրիաս Ղուկասյանը:
Քոչարյանի վերադարձի սպառնալիքը, ըստ քաղաքագետի, դառնում է քաղաքական իշխող խմբի համար միավորվելու և ներքին կարգապահությունը ուժեղացնելու առիթ:
«Երրորդ հանրապետության հանգուցային գործիչները կազմակերպված հանցավոր խմբավորման հովանավորներ կամ մասնակիցներ են: Նրանք միմյանց հետ կապակցված են: Ռոբերտ Քոչարյանին, Սերժ Սարգսյանին և մյուսներին միմյանց կապող կապերը ազդեցիկ և ուժեղ կապեր են, և նրանք միշտ կարողանում են միմյանց մեջ գտնել և կայացնել համատեղ որոշումներ»,- եզրափակեց խոսքը Ա. Ղուկասյանը:

Гукасян: Опасность возвращения Кочаряна – повод для объединения власти
Интервью Роберта Кочаряна – это попытка отвлечь внимание общественности от социальных проблем, которые в Армении обостряются с каждым днем. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами политолог Андреас Гукасян.
По словам А.Гукасяна, угроза возвращения Роберта Кочаряна становится для властвующей группы поводом объединения и ужесточения внутренней дисциплины.
«Ключевые деятели второй республики – это спонсоры или участники организованной преступности. Они связаны между собой едиными нитями и всегда могут достичь совместных решений», - резюмировал Андреас Гукасян.