«Քոչարյանի վերադարձի սպառնալիքն իշխող խմբի համար միավորվելու առիթ է»
Ռոբերտ Քոչարյանի հեռակա հարցազրույցներով փորձ է արվում հասարակության ուշարությունը շեղել երկրում օրեցօր սրվող սոցիալական վիճակից: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց քաղաքագետ Անդրիաս Ղուկասյանը:
Քոչարյանի վերադարձի սպառնալիքը, ըստ քաղաքագետի, դառնում է քաղաքական իշխող խմբի համար միավորվելու և ներքին կարգապահությունը ուժեղացնելու առիթ:
«Երրորդ հանրապետության հանգուցային գործիչները կազմակերպված հանցավոր խմբավորման հովանավորներ կամ մասնակիցներ են: Նրանք միմյանց հետ կապակցված են: Ռոբերտ Քոչարյանին, Սերժ Սարգսյանին և մյուսներին միմյանց կապող կապերը ազդեցիկ և ուժեղ կապեր են, և նրանք միշտ կարողանում են միմյանց մեջ գտնել և կայացնել համատեղ որոշումներ»,- եզրափակեց խոսքը Ա. Ղուկասյանը:

'Danger of Kocharian comeback is occasion for authorities’ unification'
The interview of Robert Kocharian is an attempt to distract the public’s attention from the social problems which are worsening in Armenia day by day, political scientist Andrias Ghukasian said at a meeting with reporters today.
In his words, the danger of Robert Kocharian’s comeback is becoming an occasion for the authorities to unite and tighten the internal discipline.
“The key figures of the third republic are sponsors or participants of organized crime. They are liked to each other and are always able to reach joint decisions,” A. Ghukasian said.