Արթուր Բաղդասարյանը պետբյուջեի հաշվին ծաղկացնում է եղբոր բիզնեսը
ԱԽՔ Արթուր Բաղդասարյանը չի զլացել ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներն իր ընտանեկան բիզնեսի բարգավաճմանն ուղղելու հարցում: «Ժողովուրդին» հայտնի է դարձել, որ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան նախորդ տարվա նոյեմբերի 8-13-ը Հայաստան կատարած այցի ժամանակ իր ողջ պատվիրակությամբ օթևանել է Երևանի Կորյունի փողոցում գտնվող «Իմպերիալ պալաս» հյուրանոցում:
«Իսկ այն, ըստ մամուլի հրապարակումների, պատկանում է Արթուր Բաղդասարյանի եղբորը: Եվ ահա, Բորդյուժայի հյուրանոցային ծախսերը՝ ավելի քան 540 հազար դրամի չափով, Ազգային անվտանգության խորհուրդը հոգացել է ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներից: Ընդ որում, փաստաթղթերից պարզ է դառնում, որ նշված գումարից 120 հազար դրամը ծախսվել է հյուրանոցային ծառայությունների մատուցման, իսկ ավելի քան 420 հազար դրամը՝ սննդի ծառայության համար»,- գրել է թերթը:

‘Zhoghovurd’ writes that Secretary of Armenia’s National Security Council (NSC), chairman of Orinats Yerkir Party Arthur Baghdasarian uses state budget funds to develop his family business.
The paper learned that during their visit to Armenia on November 8-13 of last year CSTO Secretary General Nikolai Bordyuzha and members of the Russian delegation stayed at Imperial Palace Hotel, which some press reports say belongs to Arthur Baghdasarian’s brother.
“The hotel services cost over 540 thousand drams. This sum was paid by NSC from the state budget,” the paper writes.