Արթուր Բաղդասարյանը պետբյուջեի հաշվին ծաղկացնում է եղբոր բիզնեսը
ԱԽՔ Արթուր Բաղդասարյանը չի զլացել ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներն իր ընտանեկան բիզնեսի բարգավաճմանն ուղղելու հարցում: «Ժողովուրդին» հայտնի է դարձել, որ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան նախորդ տարվա նոյեմբերի 8-13-ը Հայաստան կատարած այցի ժամանակ իր ողջ պատվիրակությամբ օթևանել է Երևանի Կորյունի փողոցում գտնվող «Իմպերիալ պալաս» հյուրանոցում:
«Իսկ այն, ըստ մամուլի հրապարակումների, պատկանում է Արթուր Բաղդասարյանի եղբորը: Եվ ահա, Բորդյուժայի հյուրանոցային ծախսերը՝ ավելի քան 540 հազար դրամի չափով, Ազգային անվտանգության խորհուրդը հոգացել է ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներից: Ընդ որում, փաստաթղթերից պարզ է դառնում, որ նշված գումարից 120 հազար դրամը ծախսվել է հյուրանոցային ծառայությունների մատուցման, իսկ ավելի քան 420 հազար դրամը՝ սննդի ծառայության համար»,- գրել է թերթը:

«Жоховурд»: Артур Багдасарян развивает семейный бизнес за счет госбюджета
Газета «Жоховурд» пишет, что секретарь Совета национальной безопасности Армении, председатель партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян использует средства госбюджета с целью развития семейного бизнеса.
Изданию стало известно, что генсек ОДКБ Николай Бордюжа во время визита в Армению 8-13 ноября прошлого года вместе с российской делегацией остановился в гостинице «Империал палас», которая, согласно ряду публикаций в прессе, принадлежит брату Артура Багдасаряна.
«Гостиничные услуги - более 540 тысяч драмов, Совет национальной безопасности покрыл из средств государственного бюджета», - пишет газета.