Խորհրդարանում քննարկվել է վաղվա հանրահավաքի մանրամասները
Այսօր խորհրդարանում 4 ոչ իշխանական` ՀՅԴ, ԲՀԿ, «Ժառանգություն» և ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորները և «Ընդդեմ Պարտադիր Կուտակային Կենսաթոշակային Համակարգի» քաղաքացիական նախաձեռնության մի քանի անդամ քննարկել են վաղվա` հունվարի 18-ին, ժամը 14:00-ին Ազատության հրապարակում կայանալիք հանրահավաքի մանրամասները:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լևոն Զուրաբյանն ասաց, որ իրենք քննարկել են հանրահավաքի կազմակերպչական հարցեր: Նա, սակայն, քննարկման այլ մանրամասներ չցանկացավ հայտնել:
Իսկ ահա նախաձեռնության Facebook-յան էջում ասված է.
1. Եվս մեկ անգամ իրազեկել հանրությանը օրենքի հակասահամադրականության, հակասոցիալական կետերի մասին,
2. Ցույց տալ ՀՀ ղեկավար մարմիններին մեր համախմբվածությունը, կազմակերպվածությունը, պայքարելու պատրաստակամությունն ու վճռականությունը,
3. ՍԴ-ից պահանջել կասեցնել, այնուհետև հակասահմանադրական ճանաչել օրենքը:
Հավաքի ավարտից հետո կմեկնարկի երթը հետևյալ երթուղով.
Ազատության հրապարակ -> Մաշտոց -> Սայաթ-Նովա -> Աբովյան -> Հանրապետության Հրապարակ -> Ամիրյան -> Մաշտոց -> Ազատության հրապարակ:
«Կոչ ենք անում բոլոր մտահոգ քաղաքացիներին և ուժերին մասնակցել հավաք-երթին հանուն մեր իրավունքների ու ՀՀ Սահմանդրության պաշտպանության:

Details of January 18 rally discussed in Armenian parliament
Representatives of the four non-coalition factions of the Armenian parliament – ARF-Dashnaktsutyun, Prosperous Armenia party (BHK), Heritage Party and Armenian National Congress (HAK) along with members of ‘I am against compulsory pension payments’(Dem.am) action group discussed the details of the rally due to start at 2:00 pm on January 18 in Liberty Square of Yerevan. The discussion took place in the parliament.
HAK faction deputy Levon Zurabian told Aysor.am that they discussed organizational issues.
The action group said in a statement on Facebook that the rally’s goal is to inform the public about anti-constitutional and antisocial clauses of the law, demonstrate unity and readiness to the Armenian authorities, and demand that the Constitutional Court should suspend the law and then recognize it as anti-constitutional.
Following the rally, a march will be staged along the following route: Liberty Square – Northern Avenue – Abovian Street – Amirian Street – Mashtots Avenue – Liberty Square.
“I am against compulsory pension payments’ civil initiative calls upon all interested citizens and political forces to take part in the rally and the march.