Խորհրդարանում քննարկվել է վաղվա հանրահավաքի մանրամասները
Այսօր խորհրդարանում 4 ոչ իշխանական` ՀՅԴ, ԲՀԿ, «Ժառանգություն» և ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորները և «Ընդդեմ Պարտադիր Կուտակային Կենսաթոշակային Համակարգի» քաղաքացիական նախաձեռնության մի քանի անդամ քննարկել են վաղվա` հունվարի 18-ին, ժամը 14:00-ին Ազատության հրապարակում կայանալիք հանրահավաքի մանրամասները:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լևոն Զուրաբյանն ասաց, որ իրենք քննարկել են հանրահավաքի կազմակերպչական հարցեր: Նա, սակայն, քննարկման այլ մանրամասներ չցանկացավ հայտնել:
Իսկ ահա նախաձեռնության Facebook-յան էջում ասված է.
1. Եվս մեկ անգամ իրազեկել հանրությանը օրենքի հակասահամադրականության, հակասոցիալական կետերի մասին,
2. Ցույց տալ ՀՀ ղեկավար մարմիններին մեր համախմբվածությունը, կազմակերպվածությունը, պայքարելու պատրաստակամությունն ու վճռականությունը,
3. ՍԴ-ից պահանջել կասեցնել, այնուհետև հակասահմանադրական ճանաչել օրենքը:
Հավաքի ավարտից հետո կմեկնարկի երթը հետևյալ երթուղով.
Ազատության հրապարակ -> Մաշտոց -> Սայաթ-Նովա -> Աբովյան -> Հանրապետության Հրապարակ -> Ամիրյան -> Մաշտոց -> Ազատության հրապարակ:
«Կոչ ենք անում բոլոր մտահոգ քաղաքացիներին և ուժերին մասնակցել հավաք-երթին հանուն մեր իրավունքների ու ՀՀ Սահմանդրության պաշտպանության:

В парламенте Армении обсудили детали митинга против пенсионных реформ
В парламенте Армении сегодня представители четырех непровластных парламентских фракций – АРФД, «Процветающая Армения», «Наследие» и АНК обсудили вместе с членами инициативной группы «Против обязательных пенсионных выплат» детали предусмотренного 18 января, в 14:00, митинга-шествия на площади Свободы в Ереване.
В беседе с корреспондентом Aysor.am депутат парламентской фракции АНК Левон Зурабян сообщил о том, что обсуждение было посвящено организационным вопросам.
На странице инициативной группы «Против обязательных пенсионных выплат» в социальной сети Facebook отмечается, что цель митинга – вновь проинформировать общественность об антиконституционных и антисоциальных пунктах закона, показать руководству Армении сплоченность, организованность, готовность к борьбе, потребовать от КС приостановить действие закона, затем признать его антиконституционным.
После завершения митинга стартует шествие по предварительному маршруту: площадь Свободы – Северный проспект – ул. Абовяна – ул. Амиряна – пр. Маштоца – площадь Свободы.
Гражданская инициатива «Против обязательной накопительной пенсионной системы» призывает всех заинтересованных граждан и политические силы принять участие в митинге-шествии.