Նախարարը պատգամավորի դեմ հայց է ներկայացրել դատախազություն` ատկատների համար
Առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանը, ով վստահեցրել էր, որ դատի է տալու ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանին, դիմել է գլխավոր դատախազություն: Այս մասին երեկ «Հայկական Ժամանակի» թղթակցին հայտնել են ԱՆ լրատվականից:
Նախարարը դատախազությանը խնդրել է ուսումնասիրել Լ. Սարգսյանի հայտարարությունները, որ բուժհաստատություններում «ատկատների» չափերը տատանվում են 5-10 տոկոսի սահմաններում և հիմքերի առկայության դեպքում ընթացք տալ դրանց»:
«Նախարարությունը թույլ չի տալիս որևէ անձի անել անհիմն հայտարարություններ՝ վարկաբեկելով համակարգի պատիվը, հակառակ դեպքում կառաջնորդվի ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով»,- թերթի հարցման ի պատասխան գրել են ՀՀ ԱՆ-ից:

‘Haykakan Zhamanak’ daily says that Armenian Health Minister Derenik Dumanian - who earlier said that he would sue Armenian National Congress (HAK) parliamentary faction deputy Lyudmila Sargsyan – has applied to the Prosecutor General’s Office. The press service of Health Ministry reported that yesterday.
The minister asked the prosecutor’s office to investigate Ms. Lyudmila Sargsyan’s allegations that kickbacks in medical institutions range from 5% to 10 % and to take action on the case if that information is confirmed.
“The ministry will not allow anyone to make baseless allegations and bring disgrace upon the system. Otherwise the ministry will act in the manner prescribed by the law,” the ministry said.