Մեկ օրում թշնամին հայ զինվորի ուղղությամբ կրակել է 2000 անգամ
Հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը` դիվերսիոն ներթափանցման անհաջող փորձ իրականացնելուց հետո, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր ուղղություններով հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Միայն հունվարի 20-ի ողջ օրվա ընթացքում և անցած գիշեր շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 240 անգամ՝ մանր և խոշոր տրամաչափի տարբեր տեսակի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների վրա արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը անհրաժեշտ քայլեր են ձեռնարկել հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու ուղղությամբ և մարտագծի ողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: За день Азербайджан нарушил режим перемирия около 240 раз
После неудавшейся попытки диверсионного проникновения на армянскую территорию в ночь на 20 января Азербайджан продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня по все линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Нагорного Карабаха, в течение 20 января и в ночь на 21 января Азербайджан нарушил режим перемирия около 240 раз, произведя более двух тысяч выстрелов из оружия различного калибра.
Передовые позиции Армии обороны НКР предприняли необходимые меры по подавлению активности противника.