Մեկ օրում թշնամին հայ զինվորի ուղղությամբ կրակել է 2000 անգամ
Հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը` դիվերսիոն ներթափանցման անհաջող փորձ իրականացնելուց հետո, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր ուղղություններով հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Միայն հունվարի 20-ի ողջ օրվա ընթացքում և անցած գիշեր շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 240 անգամ՝ մանր և խոշոր տրամաչափի տարբեր տեսակի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների վրա արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը անհրաժեշտ քայլեր են ձեռնարկել հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու ուղղությամբ և մարտագծի ողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Following an unsuccessful subversive attempt to infiltrate into Armenia on the night of January 20, Azerbaijan continues to intensively violate the ceasefire all along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan.
On January 20 and the night of January 21 Azerbaijan violated the ceasefire about 240 times, with over 2,000 shots being fired from guns of various calibers, according to the press service of the NKR Defense Ministry.
The frontline units of the NKR Defense Army took the necessary measures to suppress the enemy’s activity.