Բրյուսելում քննարկել են ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը հունվարի 21-ից 22-ը մասնակցել է Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի ունեցած ՆԱՏՕ-ի Եվրատլանտյան գործընկերության խորհրդի (ԵԱԳԽ), Աֆղանստանում իրականացվող կայունության ուժերի (ԱՅՍԱՖ) և նոր` «Վճռական աջակցություն» գործողության, ինչպես նաև Կոսովոյի ուժերի (ԿՖՈՐ) ձևաչափով ԶՈՒ ԳՇ պետերի նիստերին: Նիստերի ընթացքում քննարկվել են ՆԱՏՕ-ի կողմից Աֆղանստանում և Կոսովոյում իրականացվող գործողությունների ընթացքը և առաջիկա ծրագրերը:
Բրյուսել կատարած այցի ընթացքում գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը հանդիպում է ունեցել Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գլխավոր հրամանատար, ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի գեներալ Ֆիլիպ Բրիդլովի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող ընթացիկ հարցեր:

Начальник Главного штаба ВС Армении посетил Брюссель
Начальник Главного штаба ВС Армении, генерал-полковник Юрий Хачатуров 21-22 января в Брюсселе принял участие в заседаниях начальников ГШ в формате СЕАП, ISAF и KFOR.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны Армении, на заседаниях были обсуждены процесс и предстоящие программы НАТО в Афганистане и Косово.
В рамках визита в Брюссель Ю.Хачатуров встретился с главнокомандующим Объединенными силами НАТО в Европе, генералом ВВС США Филиппом Бридлавом. На встрече были обсуждены вопросы сотрудничества Армения-НАТО.