Բրյուսելում քննարկել են ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը հունվարի 21-ից 22-ը մասնակցել է Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի ունեցած ՆԱՏՕ-ի Եվրատլանտյան գործընկերության խորհրդի (ԵԱԳԽ), Աֆղանստանում իրականացվող կայունության ուժերի (ԱՅՍԱՖ) և նոր` «Վճռական աջակցություն» գործողության, ինչպես նաև Կոսովոյի ուժերի (ԿՖՈՐ) ձևաչափով ԶՈՒ ԳՇ պետերի նիստերին: Նիստերի ընթացքում քննարկվել են ՆԱՏՕ-ի կողմից Աֆղանստանում և Կոսովոյում իրականացվող գործողությունների ընթացքը և առաջիկա ծրագրերը:
Բրյուսել կատարած այցի ընթացքում գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը հանդիպում է ունեցել Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գլխավոր հրամանատար, ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի գեներալ Ֆիլիպ Բրիդլովի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող ընթացիկ հարցեր:

The Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Colonel-General Yuri Khachaturov participated in the meetings of the chiefs of the general staffs in the EAPC, ISAF and KFOR format in Brussels on January 21-22.
The current process and further programs of NATO in Afghanistan and Kosovo were discussed at the meetings, according to the press service of Armenian Defense Ministry.
During his visit to Brussels, Yuri Khachaturov met with the Supreme Allied Commander in Europe, Commander of U.S. European Command General Philip Breedlove. The sides discussed Armenia-NATO cooperation.