Ադրբեջանի օդուժը թռիչքներ է իրականացում, ՊԲ ՀՕՊ ուժերը աչալուրջ են
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել այն մասին, որ սահմանագծում լարվածությունն աճել է և դրանով պայմանավորված` ադրբեջանական օդուժը սահմանագծի ադրբեջանական հատվածում թռիչքներ է իրականացնում:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը, մեկնաբանելով հաղորդագրությունը, նշեց, որ «Պաշտպանության բանակի հակաօդային պաշտպանության ուժերն իրականացնում են շուրջօրյա մարտական հերթապահություն և վստահորեն իրականացնում են Արցախի օդային տարածքի պաշտպանությունը»:
Նա նաև հավելեց, որ ադրբեջանական օդուժը թռիչքներ է իրականացնում իր օդային տարածքում, որին ՊԲ ՀՕՊ ուժերը աչալրջորեն հետևում են:

ПВО Карабаха следят за полетами азербайджанских ВВС
Министерство обороны Азербайджана распространило информацию, согласно которой, в связи с ростом напряженности на приграничной линии ВВС Азербайджана стали выполнять полеты по приграничной линии страны.
В беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь министерство обороны Нагорного Карабаха Сенор Асратян заявил, что силы ПВО Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики осуществляют круглосуточное боевой дежурство.
По его словам, азербайджанские ВВС осуществляют полеты на своей территории. «Мы пристально следим за их полетами», - сказал С.Асратян.