Կուտակայինի մասով հիմնական որոշումը դեռ առջևում է. Ռուբիկ Հակոբյան
Սահմանադրական դատարանը երեկ որոշում է կայացրել կասեցնել Կուտակային բարեփոխումների պարտադիր կիրառման գործընթացը: «Առավոտի» հետ զրույցում «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Ռուբիկ Հակոբյանը ողջունելով ՍԴ որոշումը` ասել է, որ այդ որոշումը Սահմանադրական դատարանի կենսագրության մեջ աննախադեպ էր:
«Բայց կարծում եմ, որ հիմնական որոշումը դեռ առջևում է, որն ամբողջությամբ կքննարկվի մարտ ամսին: Հուսանք, որ այդ որոշումը կլինի կայացված այս որոշման տրամաբանության շրջանակներում»,- նշել է Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ ոչ իշխանական 4 ուժերի և «Ընդդեմ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի» քաղաքացիական նախաձեռնության մի խումբ ներկայացուցիչներ և ՀՀ հազարավոր քաղաքացիներ դեմ էին Կենսաթոշակային բարեփոխումների կուտակայինի պարտադիր բաղադրիչին:

Main decision on accumulative pension yet to be made, R. Hakobia says
The Constitutional Court of Armenia decided yesterday to suspend the process of compulsory accumulative pension reforms in Armenia. ‘Aravot’ paper quotes Heritage Part member Ruben Hakobian as saying that the decision was an unprecedented one in the history of the Constitutional Court.
“But I think that the main decision is yet to be made when the matter is fully discussed in March. Let’s hope that it will be a logical decision,” R. Hakobian said.
We would remind you that the four non-coalition factions of the parliament, a group of representatives of ‘I am against the compulsory pension scheme’ civil initiative and thousands of Armenian citizens are opposed to the introduction of the compulsory component of the accumulative pension system.