Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է հրավիրել Հադրութում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութ քաղաք և հրավիրել խորհրդակցություն՝ նվիրված 2013թ. շրջանում իրականացված աշխատանքներին ու 2014թ. նախատեսվող ծրագրերին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել շրջվարչակազմի ղեկավար Վալերի Գևորգյանը, համապատասխան ստորաբաժանումների պատասխանատուները:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է շրջանի համաչափ առաջընթացի ապահովումը՝ նշելով, որ արտադրական նոր հզորությունների զարգացմանը զուգահեռ անհրաժեշտ է արդիականացնել նաև արդեն իսկ գործողը՝ հիմնական շեշտը դնելով առկա ներուժի արդյունավետ օգտագործման վրա:

Президент Нагорного Карабаха провел совещание в Гадруте
Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил город Гадрут и провел там совещание, посвященное работам, проведенным в районе в 2013 году, и программам, намеченным на 2014 год.
Как сообщили в пресс-службе президента, с докладами выступили руководитель районной администрации Валерий Геворкян, ответственные сотрудники соответствующих подразделений.
Президент Саакян подчеркнул важность обеспечения пропорционального развития района, отметив, что параллельно вводу в эксплуатацию новых производственных мощностей, необходимо модернизировать также уже действующие.