Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է հրավիրել Հադրութում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութ քաղաք և հրավիրել խորհրդակցություն՝ նվիրված 2013թ. շրջանում իրականացված աշխատանքներին ու 2014թ. նախատեսվող ծրագրերին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել շրջվարչակազմի ղեկավար Վալերի Գևորգյանը, համապատասխան ստորաբաժանումների պատասխանատուները:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է շրջանի համաչափ առաջընթացի ապահովումը՝ նշելով, որ արտադրական նոր հզորությունների զարգացմանը զուգահեռ անհրաժեշտ է արդիականացնել նաև արդեն իսկ գործողը՝ հիմնական շեշտը դնելով առկա ներուժի արդյունավետ օգտագործման վրա:

NKR president holds consultation in Hadrut
President of the Republic of Artsakh Bako Sahakian visited the city of Hadrut and held a consultation there to discuss work done in Hadrut region in 2013 and the programs for 2014, according to the Press Office of the NKR President.
Reports were made by the head of the regional administration Valery Gevorgian and employees responsible for respective regional units.
Bako Sahakian stressed the importance of ensuring proportional development of Hadrut region, noting that in parallel with launching new production capacities, it is necessary to upgrade the operating ones.