«Անհերքելի իրողություն է` հայոց բանակը տարածաշրջանում ամենամարտունակն է»
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձներ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին և պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին` Բանակի օրվա կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանին հղված ուղերձում ասված է.
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Բանակի օրվա կապակցությամբ:
Այն, որ հայոց բանակն այսօր տարածաշրջանում ամենամարտունակ ու կազմակերպված բանակն է, անհերքելի իրողություն է և հանդիսանում է մեր ժողովրդի ամենամեծ ձեռքբերումներից մեկը:
Դաստիարակվելով իրենց հերոս հայրերի ու պապերի օրինակով` մեր փառապանծ բանակի քաջ զինվորները պատվով են կատարում իրենց առջև դրված խնդիրները՝ պաշտպանելով հայրենիքի և ժողովրդի անվտանգությունը, ամուր պահելով պետության սահմանները: Սա հայրենասիրության ու անձնվիրության վառ դրսևորում է:
Այս տոնական օրը մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ողջ անձնակազմին` շարքային զինվորից մինչև գեներալ, և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` ի փառս հայոց անկախ պետականության զորացման ու բարգավաճման»:

Armenian army is most efficient and organized in region
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian sent congratulatory messages to Armenian President Serzh Sargsyan and Defense Minister Seyran Ohanian on the occasion of Army Day on January 28.
According to the presidential press service, the message to Armenian President Serzh Sargsyan reads:
“Dear Serzh Azati!
On behalf of Artsakh’s people and authorities and myself, I warmly congratulate you on Army Day.
The fact that the Armenian army is currently the most efficient and organized one in the region is irrefutable reality and a most significant achievement of our people.
Raised to follow the lead of their heroic fathers and grandfathers, the brave soldiers of our glorious army perform their tasks with honor, ensuring the security of the homeland and the Armenian people and safely protecting the state borders. It is a striking manifestation of patriotism and devotion.
I once again congratulate you and the personnel of the Armed Forces of the Republic of Armenia – from privates and generals. I wish you peace, good health and great achievements in the name of strengthening and prosperity of independent Armenian statehood”.