Քարին տակ. Ազատության համար պայքարը շարունակվում է. Լուսանկարներ
Ինքնաշեն հրացաններով ու նռնակներով 22 տարի առաջ քարինտակցին հերոսական մարտում Շուշիի կողմից 3,5 տարվա շրջափակումից հետո ետ շպրտեց թշնամուն՝ ազատելով գյուղը քարկոծություններից ու գնդակոծություններից:
Այսօր Շուշիի շրջանի Քարին տակ գյուղում Արցախյան պատերազմում զոհված քարինտակցիների հուշարձանին ծաղկեպսակներ դնելուց հետո մեծից փոքր հավաքվել էին մշակույթի տանը՝ ներկա լինելու «Քարից կարծր Քարին տակ» ֆիլմի շնորհանդեսին: Ֆիլմի շնորհանդեսից զատ գյուղացիների դատին հանձնվեց Մաքսիմ Հովհաննիսյանի և Վարդգես Բաղրյանի հեղինակած «Քարին տակ. Հերոսամարտ» գիրքը: Այս մասին գրում է karabakh-open.info կայքը:
«Ռազմաճակատն այժմ կիլոմետրերով հեռու է Քարին տակից, բայց ազատության համար պայքարը շարունակվում է»,- նշել է ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը՝ շարունակելով. «Այսօր 18-20 տարեկան երիտասարդներն են շարունակում Քարին տակից սկիզբ առած հայրենիքի պաշտպանության գործը»:

Ашот Гулян: Борьбу за свободу родины продолжает молодое поколение
В этот день 22 года назад жители села Карин Так самодельными ружьями и гранатами в героической борьбе прорвали 3,5-летнюю блокаду со стороны города Шуши, отбросив назад противника и освободив село от артобстрелов.
Сегодня жители села Карин Так Шушинского района, после возложения цветов к памятнику погибшим в карабахской войне, собрались в доме культуры на премьеру фильма «Крепче камня Карин Так». На суд зрителей была представлена также книга Максима Ованнисяна и Вардгеса Багряна «Карин Так: борьба за освобождение».
Как сообщает karabakh-open.info, в мероприятии приняли участие спикер парламента Нагорно-Карабахской Респуьлики Ашот Гулян и другие официальные лица.
«Сегодня линия соприкосновения находится за многие километры от Карин Така, но борьба за свободу продолжается»,- заявил Ашот Гулян. Председатель парламента НКР отметил, что сегодня борьбу за свободу родины продолжает молодое поколение.