ՊԲ. Հայկական կողմը նռնականետից կրակ չի բացել
Ադրբեջանական ANS PRESS լրատվական գործակալությունը լուրեր է տարածել այն մասին, որ ղարաբաղա­ադրբեջանական զորքերի շփման գծում, հայկական ուժերը խախտել են հրադադարի ռեժիմի կանոնները` նույնիսկ կրակ արձակելով նռնականետից:
Aysor.am-­ի հետ զրույցում, ԼՂՀ ՊԲ լրատվության ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը նշեց, որ ոչ միայն նռնականետից, այլև առհասարակ հրաձգային զենքերից Ադրբեջանի ուղղությամբ կրակ չի բացվել:
Նրա խոսքով` Ադրբեջանը, նպատակ ունենալով լարված պահել իրավիճակն առաջնագծում, ապատեղեկատվություն է տարածում:

Сенор Асратян: Армянская сторона не нарушала режим перемирия
Азербайджанское агентство ANS PRESS распространило информацию о том, что на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск армянская сторона нарушила режим перемирия, открыв огонь из гранатометов.
В беседе с Aysor.am пресс-секретарь министерства обороны Нагорного Карабаха Сенор Асратян заявил, что армянская сторона не открывала огонь не только их гранатометов, но и из других видов оружия.
По его словам, азербайджанская сторона распространяет дезинформацию с целью создания напряженной ситуации на передовой линии.