Դ. Բաբայան. Մեզանից կախված ամեն ինչ անում ենք
«Մեզանից կախված ամեն ինչ անում ենք` միջնորդների տեղեկացնելու սահմանագծին առկա իրավիճակի մասին: Տարբեր մեխանիզմներով շահագրգիռ կառույցների հետ աշխատում ենք` փորձելով անհրաժեշտ արդյունքի հասնել»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով սահմանագծին տիրող իրավիճակին, ասաց ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը:
Նրա խոսքով՝ միջազգային հանրությունը շարունակում է անհասցե հայտարարություններ անել, իսկ Ադրբեջանն օգտվելով առիթից` ակտիվանում է:
«Հույս ունենք, որ միջնորդները տարբեր խողովակներում աշխատում են Բաքվի հետ` փորձելով լիցքաթափել իրավիճակն առաջնագծում»,- նշեց նա:

“We are doing our best to inform the mediators about the situation on the border. We are working with various interested structures, trying to achieve the desired result, “ the spokesman for the president of Nagorno Karabakh David Babayan told Aysor.am.
In his words, the international community continues to make statements without an address, while Azerbaijan takes advantage of the opportunity and displays activity.
“We hope that the mediators are working with the Azerbaijani side through various channels, trying to reduce tension on the frontline,” D. Babayan said.