Դ. Բաբայան. Մեզանից կախված ամեն ինչ անում ենք
«Մեզանից կախված ամեն ինչ անում ենք` միջնորդների տեղեկացնելու սահմանագծին առկա իրավիճակի մասին: Տարբեր մեխանիզմներով շահագրգիռ կառույցների հետ աշխատում ենք` փորձելով անհրաժեշտ արդյունքի հասնել»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով սահմանագծին տիրող իրավիճակին, ասաց ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը:
Նրա խոսքով՝ միջազգային հանրությունը շարունակում է անհասցե հայտարարություններ անել, իսկ Ադրբեջանն օգտվելով առիթից` ակտիվանում է:
«Հույս ունենք, որ միջնորդները տարբեր խողովակներում աշխատում են Բաքվի հետ` փորձելով լիցքաթափել իրավիճակն առաջնագծում»,- նշեց նա:

Карабах ставит в известность посредников о ситуации на границе
«Делаем все от себя зависящее для информирования посредников о ситуации на границе. Работаем с различными заинтересованными структурами, пытаясь достичь необходимого результата», - заявил Aysor.am пресс-секретарь президента Нагорного Карабаха Давид Бабаян.
По его словам, международное сообщество продолжает выступать с безадресными заявлениями, а Азербайджан, пользуясь моментом, проявляет активность.
«Надеемся, что посредники работают с азербайджанской стороной по различным каналам, пытаясь снизить напряженность на передовой линии», - сказал Д.Бабаян.