Հովիկ Աբրահամյանը կարող է վրեժ լուծել Փոստանջյանից
«Հրապարակում» կարդում ենք. «Թավտսի համալսարանում ուսանելու գնացած Զարուհի Փոստանջյանի և ԱԺ նախագահի միջև առաջիկայում կարող է նոր բախում լինել։ Բանն այն է, որ պատգամավորը 5-6 ամիս բացակայելու իրավունք չունի, և Հովիկ Աբրահամյանը կարող է հեշտորեն «վրեժ լուծել» «Ժառանգության» ֆրակցիայի ղեկավարից՝ իրեն հասցրած բարոյահոգեբանական վնասների համար:
Փոստանջյանի բացակայությունը հարգելի համարելու բացառիկ մենաշնորհ ունի միայն ԱԺ նախագահը, եթե պատգամավորը 2 ամիսը մեկ դիմում գրի՝ խնդրելով իր բացակայությունը հարգելի համարել։ Սակայն չհամարվելու դեպքում` Զարուհին կարող է հիշել Հովիկ Աբրահամյանի խնամի՝ համատեղությամբ ԲՀԿ ֆրակցիայի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին, ով ոչ թե 6 ամիս, այլ մի քանի 6 ամիս չի ներկայացել ԱԺ նիստերին և նրա բացակայությունը համարվել է հարգելի»,- գրել է թերթը:

«Грапарак»: Спикер парламента может отомстить Заруи Постанджян
Газета «Грапарак» пишет, что спикер парламента Армении Овик Абраамян может отомстить руководителю фракции «Наследие» Заруи Постанджян, которая на шесть месяцев уехала в США на учебу в Университет Тафтса.
«Дело в том, что депутат не имеет права отсутствовать в течение 5-6 месяцев, и Овик Абраамян может легко отомстить главе парламентской фракции «Наследие» за нанесенный ему моральный ущерб.
Исключительную монополию на признание отсутствий Постанджян уважительными имеет лишь спикер, если депутат каждые 2 месяца будет писать соответствующие заявления.
Однако Заруи Постанджян может с легкостью припомнить спикеру его свата, главу фракции «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, который годами не появлялся на заседаниях парламента, но его отсутствие считалось уважительным», - пишет газета.