Հովիկ Աբրահամյանը կարող է վրեժ լուծել Փոստանջյանից
«Հրապարակում» կարդում ենք. «Թավտսի համալսարանում ուսանելու գնացած Զարուհի Փոստանջյանի և ԱԺ նախագահի միջև առաջիկայում կարող է նոր բախում լինել։ Բանն այն է, որ պատգամավորը 5-6 ամիս բացակայելու իրավունք չունի, և Հովիկ Աբրահամյանը կարող է հեշտորեն «վրեժ լուծել» «Ժառանգության» ֆրակցիայի ղեկավարից՝ իրեն հասցրած բարոյահոգեբանական վնասների համար:
Փոստանջյանի բացակայությունը հարգելի համարելու բացառիկ մենաշնորհ ունի միայն ԱԺ նախագահը, եթե պատգամավորը 2 ամիսը մեկ դիմում գրի՝ խնդրելով իր բացակայությունը հարգելի համարել։ Սակայն չհամարվելու դեպքում` Զարուհին կարող է հիշել Հովիկ Աբրահամյանի խնամի՝ համատեղությամբ ԲՀԿ ֆրակցիայի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին, ով ոչ թե 6 ամիս, այլ մի քանի 6 ամիս չի ներկայացել ԱԺ նիստերին և նրա բացակայությունը համարվել է հարգելի»,- գրել է թերթը:

Speaker of the Armenian parliament Hovik Abrahamian may take revenge on the head of Heritage faction Ms. Zaruhi Postanjian who is now taking a six-month course at Tufts University in the U.S., ‘Hraparak’ paper says.
“The fact is that a parliamentary deputy has no right to be absent for 5-6 months. Hovik Abrahamian can easily take revenge on Z. Postanjian for his moral injury.
Only the speaker has the authority to consider Z. Postanjian’s absence as one for valid reasons, on the condition that she files a respective application every second month.
Yet Zaruhi Postanjian may remind the speaker about his in-law, head of BHK faction Gagik Tsarukian who did not attend parliamentary sittings for years, but was considered to be absent for valid reasons,” the paper writes.