Ս. Դեմիրճյան. Որոտանի վաճառքը կասկածելի գործարք է
Անցյալ տարի որևէ առաջնըթաց չարձանագրվեց մեր երկրի կյանքում: ԱԺ հայտարարությունների ժամին այս մասին հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Ստեփան Դեմիրճյանը:
Կառավարության կողմից նախատեսված տնտեսական աճը, Ս. Դեմիրճյանի խոսքով, իրականություն չդարձավ, ավելին. «Անցյալ տարի նշանավորվոց նաև գազային պայմանագրերով, ակնհայտ դարձավ «ՀայՌուսգազարդի» բաժնեմասի վաճառքը, գազի գնի բարձարցումը»:
Գործող իշխանությունը, ըստ նրա, վաճառում է երկրի ողջ ունեցվածքը, որի օրինակ է Որոտան ՀԷԿ-ի վաճառքը. «Որքան էլ ներկայացվի, որ Որոտանի վաճառքը փայլուն գործարք է, այն միևնույն է կասկածելի գործարք է»:

Степан Демирчян: Продажа Воротанского каскада ГЭС – сомнительная сделка
В 2013 году в республике не зафиксировано какого-либо прогресса. Об этом заявил сегодня в парламенте Армении депутат от фракции «Армянского национального конгресса» Степан Демирчян.
Как отметил С.Демирчян, предусмотренный в 2013 году правительством экономический рост не стал реальностью. «Более того, прошедший год ознаменовался газовыми соглашениями, известием о продаже акций компании «АрмРосгазпром» и повышением цены на газ», - заявил он.
По словам С.Демирчяна, действующая власть продает все имущество в стране, примером чего является продажа Воротанского каскада ГЭС. «Сколько бы не говорили о том, что продажа Воротанского КГЭС является блестящей сделкой, все равно это – сомнительная сделка», - отметил Степан Демирчян.