Ռոբերտ Նազարյան. Ջրի սակագինը 2-3 դրամ կբարձրանա
«Այն պայմանագիրը, որ ունի կառավարությունը «Viola» ընկերության հետ, նախատեսում է ջրի սակագնի վերանայում ամեն տարի: Մինչև փետրվարի 28-ը պետք է հայտ ներկայացվի հանձնաժողով` սակագնի վերանայման հարցով: Հիմա մենք սպասում ենք այդ հայտին»,- ԱԺ-ում հայտարարեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը:
Ըստ պայմանագրի՝ սակագինը, Ռ. Նազարյանի խոսքով, վերանայվում է չորս դեպքում. երբ կա սպառման ծավալների փոփոխություն, դրամ/եվրո փոխհարաբերություն, էլեկտրաէներգիայի սակագնի փոփոխությունն և սղաճ:
Ռ. Նազարյանը հիշեցրեց, որ անցյալ տարի, երբ հաստատվեց ջրի սակագինը, էլեկտրաէներգիայի սակագինը դեռ չէր փոխվել, ինչը ենթադրում է, որ ջրի սակագնում փոփոխություն սպասելի է:
«Կարծում եմ, որ փոփոխությունը չնչին կլինի` 2-3 դրամ, բայց քանի հայտը ներկայացված չէ, կոնկրետ թիվ հնչեցնել չեմ կարող»,- ասաց նա:

Председатель КРОУ: Тариф на воду может повыситься на 2-3 драма
Согласно заключенному между правительством Армении и компанией «Viola» договору, каждый год предусматривается пересмотр тарифа на воду. Об этом заявил сегодня в парламенте Армении председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Армении Роберт Назарян.
«До 28 февраля в Комиссию по регулированию общественных услуг должна быть представлена заявка для пересмотра тарифа. Сейчас мы ждем эту заявку», - сказал он.
По словам Р.Назаряна, согласно договору, тариф пересматривается в четырех случаях: когда есть изменение объемов потребления, соотношения курса драм/евро, изменение тарифа на электроэнергию и инфляция.
Роберт Назарян напомнил, что в прошлом году, когда утверждался тариф на воду, цена на электроэнергию пока оставалась неизменной. Однако сейчас, по его словам, следует ожидать изменения тарифа на воду.
«Думаю, что изменение будет незначительным – на 2-3 драма, однако пока не представлена заявка, конкретную цифру озвучить не могу», - заявил Роберт Назарян.