Շարմազանով. Գազային համաձայնագրերում թաքցնելու բան չկա
«Ռուսական կողմի հետ «գազային համաձայնագրերը» հնարավորություն են տվել գազի գինը կանխատեսելի դարձնել մինչև 2018թ. և խուսափել գազի թանկացումից»,- մեկնաբանելով «գազային համաձայնագրերի» շուրջ ստեղծված իրավիճակն ու ոչ իշխանական ուժերի քննադատությունները, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Նրա խոսքով` իշխանությունը փորձել է անել առավելագույնը` քաղաքացիների համար համեմատաբար առավել նպաստավոր պայմաններ ապահովելու համար:
«Հայաստանը չունի գազի կամ նավթի բնական պաշարներ, իսկ այլընտրանքը կարող է լինել 400, 500 կամ 600 դոլար գինը, որը կհանգեցներ գնաճի և աղքատության մակարդակի բարձրացման»,- հավելեց ԱԺ փոխնախագահը:
Նա ասաց, որ «գազային պայմանագրի» դետալները ներկայացվելու են բոլորին, «այնտեղ, ամեն դեպքում, թաքցնելու որևէ բան չկա»:

Шармазанов: Детали газовых соглашений с Россией будут обнародованы
«Газовые соглашения с Россией предоставили возможность прогнозирования цен на газ до 2018 года, и избежать их повышения», - заявил Aysor.am вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
По его словам, власти Армении сделали все возможное, чтобы обеспечить для граждан республики максимально выгодные условия.
«В Армении нет газовых или нефтяных месторождений, а альтернативой может быть цена в 400, 500 или 600 долларов, что приведет к росту цен и повышению уровня бедности», - отметил Э.Шармазанов.
Он также отметил, что детали газовых соглашений с Россией будут обнародованы, поскольку «ничего тайного в них нет».