Շարմազանով. Գազային համաձայնագրերում թաքցնելու բան չկա
«Ռուսական կողմի հետ «գազային համաձայնագրերը» հնարավորություն են տվել գազի գինը կանխատեսելի դարձնել մինչև 2018թ. և խուսափել գազի թանկացումից»,- մեկնաբանելով «գազային համաձայնագրերի» շուրջ ստեղծված իրավիճակն ու ոչ իշխանական ուժերի քննադատությունները, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Նրա խոսքով` իշխանությունը փորձել է անել առավելագույնը` քաղաքացիների համար համեմատաբար առավել նպաստավոր պայմաններ ապահովելու համար:
«Հայաստանը չունի գազի կամ նավթի բնական պաշարներ, իսկ այլընտրանքը կարող է լինել 400, 500 կամ 600 դոլար գինը, որը կհանգեցներ գնաճի և աղքատության մակարդակի բարձրացման»,- հավելեց ԱԺ փոխնախագահը:
Նա ասաց, որ «գազային պայմանագրի» դետալները ներկայացվելու են բոլորին, «այնտեղ, ամեն դեպքում, թաքցնելու որևէ բան չկա»:

Sharmazanov: Details of gas agreements with Russia will be released
“The gas agreements with Russia gave an opportunity to predict gas prices until 2018 and avoid their surge,” the vice speaker of the Armenian parliament Edward Sharmazanov told Aysor.am.
In his words, the Armenian authorities did their best to ensure the most favorable conditions for the country’s citizens.
“There are no gas and oil fields in Armenia so the alternative is a price of 400, 500 or 600 dollars, which would result in a price growth and increase the poverty rate,” Sharmazanov said.
He added that details of the gas agreements with Russia will be released because ‘there is nothing secret about them’.