ԱԱԾ-ն մանրամասներ է ներկայացնում լրտեսության մեջ մեղադրվող ոստիկանի մասին
Սույն թվականի փետրվարի 5-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից հաղորդագրություն էր տարածվել, որ ի օգուտ Ադրբեջանի լրտեսության մեղադրանքով ձերբակալվել է ՀՀ քաղաքացի, Խաչիկ Եղիշի Մարտիրոսյանը:
Ադրբեջանի Ազգային անվտանգության նախարարությունը զանգվածային լրատվամիջոցներում հերքել է Խ. Մարտիրոսյանի առնչությունը ադրբեջանական հատուկ ծառայություններին և նշել, որ նշված անձնավորությունն իրենց հայտի չէ:
Ի տարբերություն Ադրբեջանի համապատասխան կառույցների, որոնք «բեմադրություն» կազմակերպելու համար ընդունակ են հոգեկան հիվանդությամբ տառապող ՀՀ քաղաքացի, սահմանմերձ գոտու բնակիչ, 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանին ներկայացնել որպես «հայկական դիվերսանտ», ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունն իր գործունեությունը կառուցում է փաստերի հիման վրա, որոնք կոնկրետ Խ. Մարտիրոսյանի դեպքում կներկայացվեն դատավարության ժամանակ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԱԾ մամուլի ծառայությունից:
Խուճապի մատնվելու ադրբեջանական կողմի շարժառիթները մեզ համար պարզ են, առաջարկում ենք սպասել դատավարության գործընթացին:

Служба нацбезопасности Армении руководствуется исключительно фактами
Служба национальной безопасности Армении 5 февраля сообщила о задержании по обвинению в шпионаже в пользу Азербайджана гражданина Армении Хачика Мартиросяна.
Министерство национальной безопасности Азербайджана через средства массовой информации опровергло причастность задержанного Хачика Мартиросяна к спецслужбам Азербайджана, заявив, что указанная личность им незнакома.
Как сообщает Служба национальной безопасности Армении, в отличие от соответствующих органов Азербайджана, которые с целью организации «театрализованного представления» способны выдать 77-летнего гражданина Армении Мамикона Ходжояна, страдающего психическим заболеванием, в качестве «армянского диверсанта», Служба национальной безопасности строит свою деятельность на фактах, которые конкретно в случае Хачиком Мартиросяном будут представлены в ходе судебного заседания.
«Причины, побудившие, чтобы азербайджанская сторона поддалась панике, нам известны. Предлагаем подождать судебного процесса», - отметили в СНБ Армении.