Բ. Սահակյան. Ստեփանակերտի զարգացումը առանձնահատուկ կարևոր է մեր երկրի համար
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի 2013թ. աշխատանքների ամփոփմանը նվիրված նիստին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ կատարված աշխատանքների մասին զեկույցով հանդես են եկել քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, քաղաքապետարանի ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Իր խոսքում նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ մայրաքաղաք Ստեփանակերտի զարգացումը, դրա հետ կապված խնդիրների լուծումը հատուկ կարևորություն են ներկայացնում մեր երկրի համար, քանի որ այստեղ առկա խնդիրներն ազդում են ոչ միայն բուն քաղաքի, այլև ողջ հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման վրա:
Ձեռքբերումների հետ մեկտեղ Նախագահը մատնանշել է անելիքները՝ կոնկերտ հանձարարականներ տալով խնդիրների պատշաճ լուծման ուղղությամբ:

Бако Саакян: Развитие Степанакерта представляет особую важность для НКР
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании, посвященном обобщению работ, проведенных мэрией Степанакерта в 2013 году.
Как сообщили в пресс-службе президента Нагорного Карабаха, с докладом о проделанной работе выступили мэр Сурен Григорян, руководители подразделений мэрии.
Президент Саакян подчеркнул, что развитие Степанакерта, решение проблем представляют особую важность для страны, поскольку существующие проблемы влияют не только на социально-экономическое развитие города, но и всей республики.
Наряду с достижениями президент также указал и на задачи, дав конкретные поручения по должному решению проблем. В мероприятии приняли участие вице-премьер Артур Агабекян, другие должностные лица.