Լևոն Զուրաբյան. Հիմա տանջեք էլ, խոշտանգեք էլ, մեկ ա չեմ ասելու
ԱԺ վերջին քառօրյան ապացուցեց, որ չորս ոչ իշխանական ուժերի համախմբումը տալիս է իր դրական արդյունքները: Այս մասին ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
Ընդդիմության միասնականությունը, Զուրաբյանի խոսքով, հնարավորություն է ստեղծել կազմակերպել արտահերթ քննարկումներ և թելադրել քաղաքական օրակարգ.
«Ամենակարևոր դասը վերջին քառօրյայի այն է, որ մենք գործ ունենք մի կառավարության հետ, որը որդեգրել է ԱԺ-ն շրջանցելու, գաղտագողի գործելու գործելաոճը և սա պատահական չէ` ԱԺ կերպարանափոխվել է, և կառավարությունը փորձում է այլ ճանապարհներով գործել»,- ասաց Լ. Զուրաբյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ Լ. Զուրաբյանն ասաց նաև, որ չորս քաղաքական ուժերը նեկայում մշակում են հետագա քայլերը, բայց. «Հիմա տանջեք էլ, խոշտանգեք էլ, մեկ ա չեմ ասելու ինչ քայլեր կլինեն»:

Levon Zurabian: Government tries to act in circumvention of parliament
The latest sitting of the Armenian parliament showed that the unification of the non-coalition forces gives positive results, the head of Armenian National Congress (HAK) faction Levon Zurabian told reporters today.
In his words, the opposition’s solidarity allowed them to organize special discussions and dictate their political agenda.
“We are dealing with a government that tries to act in circumvention of the parliament and secretly and this is not accidental because the parliament has changed and now the government is seeking new ways,’ Zurabian noted.
He said that the non-coalition forces of the parliament are working out their further actions, but he declined to give details.