Ադրբեջանը կրկին ակտիվացել է. Կրակել են հայկական բնակավայրերի ուղղությամբ
Փետրվարի 7-ի լույս 8-ի գիշերը, ադրբեջանական կողմը, սահմանագծի տարբեր հատվածներում խախտել է հրադադարի ռեժիմի կանոնները` ինտենսիվ կրակահերթեր արձակելով հայկական մարտական հենակետերի ու բնակավայրերի ուղղությամբ: Այս մասին Aysor.am­-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հարցին` համեմատելի՞ էր արդյոք ադրբեջանական կողմի ակտիվացումը 10 օր առաջ սահմանագծին տիրող լարված իրավիճակի հետ, Ա. Հովհաննիսյանը պատասխանեց, որ այդ օրերի լարվածությունն ու կրակահերթերի ինտենսիվությունը չկա, սակայն նախորդ 2-3 օրերի համեմատ, Ադրբեջանն ակտիվացել է:

On the night from February 7 to February 8, the Azerbaijani side violated the ceasefire at various sections of the border, opening intensive gunfire at Armenian frontline positions and settlements, Aysor.am was informed by Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisian.
Asked to compare the Azerbaijani side’s activity with the tense situation on the border ten days ago, A. Hovhannisian said there is no tension and gunfire intensity of that period, but Azerbaijan has become active in the last 2-3 days.