Իսրայելի խորհրդարանը, հնարավոր է, ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը
«Հրապարակի» տեղեկացմամբ՝ փետրվարի կեսերին, ՀՀԿ հրավերով, Չինաստանի կոմկուսից միջազգային գծով պատվիրակություն է ժամանելու Հայաստան։ Այցը տեղի է ունենալու տարածաշրջանում, այդ թվում և Սիրիա-Իրան վերջին զարգացումների կոնտեքստում։
Չինացիները նաև ցանկություն են հայտնել հանդիպել ոչ միայն ԲՀԿ-ի ու դրա չինասեր լիդեր Գագիկ Ծառուկյանի, այլև ՕԵԿ-ի ու դրա լիդեր Արթուր Բաղդասարյանի հետ, ինչն էլ ուշագրավ է ներքաղաքական վերջին զարգացումների «կոնտեքստում»։
Ի դեպ, առաջիկա ամիսներին Հայաստան կգա նաև իսրայելական լուրջ պատվիրակություն։ Որոշ գնահատականներով, չի բացառվում, որ 2015-ին Կնեսետը՝ Իսրայելի խորհրդարանը, վերջապես ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը»,- գրել է թերթը՝ հիշեցնելով, որ ճանաչման բանաձևը մի քանի անգամ մտել է Կնեսետ, սակայն չի հաստատվել:

An international delegation of the Communist Party of China will arrive in Armenia in mid February at the invitation of Republican Party of Armenia (HHK), ‘Hraparak’ paper writes. The visit will take place in the context of the latest developments in the region, including in Syria and Iran.
The Chinese also expressed a desire to meet not only with Prosperous Armenia Party (BHK) and its leader, ‘Chinophile’ Gagik Tsarukian, but also with Orinats Yerkir Party (OEK) and its leader Arthur Baghdasarian, which is noteworthy in terms of the latest internal political developments.
By the way, a serious Israeli delegation will also visit Armenia in the coming months. Some say it is not ruled out that in 2015 the Knesset – Israeli parliament will finally recognize the Armenian Genocide, the paper says, reminding its readers that the resolution on recognition was presented to the Knesset several times, but was not approved.