ՀՀ բնապահպանության նախարարը պաշտոնական այցով մեկնել է Իրան
ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը պաշտոնական այցով մեկնել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն, այս մասին տեղեկացնում է նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Այցի շրջանակներում բնապահպանության նախարարը կմասնակցի Իրանի Իսլամական Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ կազմակերպած միջոցառումներին, ինչպես նաև հանդիպումներ կունենա բնապահպանության ոլորտի պատասխանատուների՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի տեղակալ տիկին Մասումե Էբթեքարի, Էներգետիկայի նախարար Համիդ Չիթչիանի և Իրանի Մեջլիսի բնապահպանության խմբակցության պատգամավորների հետ:
Արամ Հարությունյանը կմասնակցի «Բնապահպանական միջազգային 13-րդ ցուցահանդեսի» բացմանը, որտեղ հանդես կգա ողջույնի խոսքով:

Armenian minister of nature protection pays official visit to Iran
Armenian Minister of Nature Protection Aram Harutyunian went on an official visit to Iran, according to the press service of the ministry.
He will attend festive events to be held on the occasion of Iran’s national holiday and meet with high-ranking officials responsible for environmental protection: Iranian Vice President Ms. Masume Ebtekar, Energy Minister Hamid Chitchian, and deputies of the Iranian parliament’s environmental faction.
The Armenian minister will participate in the opening ceremony of the 13th International Environmental Exhibition, during which he will make a speech.