Թայլանդի դեսպանը հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ՀՀ ԱԳ նախարարին
Այսօր ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Թայլանդի թագավորության դեսպան Իթթի Դիթբանյոնգին (նստավայրը՝ Մոսկվա)՝ հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ:
Շնորհավորելով դեսպանին՝ նախարար Նալբանդյանը հույս հայտնեց, որ Իթթի Դիթբանյոնգն իր փորձը և գիտելիքները կներդնի ի նպաստ հայ-թայլանդական հարաբերությունների զարգացման:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Դիթբանյոնգը վստահեցրեց, որ նպատակադրված է գործուն քայլեր ձեռնարկել երկկողմ համագործակցության ընդլայնման համար։
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության ակտիվացման, միջազգային կազմակերպություններում համագործակցության սերտացման, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման, առևտրատնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման, գիտակրթական և մշակութային կապերի զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Thailand’s ambassador presents copy of credentials to E. Nalbandian
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian received today Ambassador of the Kingdom of Thailand Itti Fitbanjong (diplomatic residence in Moscow) who presented a copy of his credentials to E. Nalbandian.
Congratulating the ambassador, Minister Nalbandian expressed hope that Mr. Ditbanjong’s knowledge and experience will contribute to the development of Armenian-Thai relations.
Expressing his gratitude for the reception, Ambassador Titbanjong assured the Armenian foreign minister that he will take efficient steps to expand bilateral cooperation.
The interlocutors discussed issues related to encouragement of the political dialog between the two countries, promotion of cooperation in international structures, expansion of the legal and contractual field, and development of trade, economic, scientific, educational and cultural links.