6 հայկական գինեգործական կազմակերպություններ մասնակցում են Պրոդէքսպո-2014-ին
Այսօր Մոսկվայում մեկնարկում է «ՊրոդԷքսպո-2014» ամենամյա սննդի, խմիչքների և դրանց արտադրության հումքի 21-րդ միջազգային ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են նաև հայկական վեց կազմակերպություններ` «Սեմինա Քընսալթինգ, «Մանչո Գրուպ, «Մեծ Սյունիք», «Մարան», «Հին Արենի» և «Անուշ-1» ընկերությունները: Գինեգործները հանդես կգան միասնական հայկական տաղավարում՝ «Հայաստանի գինիներ» խորագրի ներքո և կներկայացնեն «Արմավիր Վինյարդս», «Աստաֆյան», «Մաթևոսյան Վայն», «Մարան, «Հին Արենի», «Դոմեն Ավետիսյան» ապրանքանիշերը:
Ցուցահանդեսին հայկական ընկերությունների մասնակցության կազմակերպչական և համաֆինանսավորման աշխատանքներն իրականացնում են Զարգացման հայկական գործակալությունը և Արդունաբերական զարգացման հիմնադրամը:
«Պրոդէքսպոն» համարվում է Ռուսաստանի Դաշնության և Արևելյան Եվրոպայի խոշորագույն ցուցահանդեսը, որը հնարավորություն է ստեղծում նոր գործարար կապերի հաստատման, ոլորտի նորություններին և զարգացման միտումներին ծանոթանալու համար: «Պրոդէքսպո-2014» կունենա 2300 մասնակից 63 երկրներից և 35 ազգային տաղավար ու կավարտվի փետրվարի 14-ին:

Six Armenian wineries participate in Prodexpo 2014
An annual exhibition of high-quality food and beverages - Prodexpo 2014 opens in Moscow today. Among the participants are six Armenian wineries: Semina Consulting, Mancho Group, Maran, Great Syunik, Old Areni and Anush-1 companies. Beverages of such brands as Armenian Vineyards, Astafian, Matevosian Wine, Maran, Old Areni and Domen Avetisian will be displayed in the Armenian pavilion.
The Armenian companies’ participation in Prodexpo 2014 has been sponsored by the Armenian Development Agency and Industrial Development Fund.
Prodexpo is the largest annual specialized exhibition in Russia and Eastern Europe. For 20 years, it has determined the development of the Russian industry. This year the exhibition attracted 2,300 participants from 63 countries. Prodexpo will last until February 14.