ԲՀԿ համագումարին այլ քաղաքական ուժ հրավիրված չէ
Փետրվարի 15-ին տեղի կունենա «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համագումարը: Սակայն անցկացման վայրը դեռ հայտնի չէ:
-ի հետ զրույցում կուսակցության մամուլի խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանն ասաց, որ դեռ կազմակերպչական աշխատանքներ են տարվում:
Նշենք, որ մամուլում կուսակցության համագումարի անցկացման երկու վայր է նշվում` Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզամահամերգային համալիրը և կուսակցության գլխավոր գրասենյակը:
Հարցին, թե բացի կուսակցության անդամներից, ովքե՞ր են ԲՀԿ համագումարին հրավիրված, Տ. Ուրիխանյանն ասաց, որ համագումարի հիմնական թեման հանրությանը հուզող հարցերի պատասախաններն են, քննարվելու են նաև ներկուսակցական հարցեր, հետևաբար իրենք որևէ այլ քաղաքական ուժի չեն հրավիրել:
Ճշտող հարցին, թե հրավիրվա՞ծ չէ նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Ուրիխանյանն ասաց. «Խնդրում եմ` շեշտադրում մի արեք, ես ասացի, որ  որևէ այլ քաղաքական ուժ հրավիրված չէ»:

Other political forces not invited to BHK congress
A congress of Prosperous Armenia Party (BHK) will be held on February 15. The venue for the congress has not yet been announced.
BHK spokesman Tigran Urikhanian told Aysor.am that organizational work is underway.
Media reports indicated two possible venues for the BHK congress – the Karen Demirchian Sport and Concert Complex and the head office of the party.
When asked who has been invited to the congress apart from BHK members, T. Urikhanian replied that the main subject of the congress is to find answers to questions of interest to the public so they have not invited any other political force.
In response to the question about whether the second President Robert Kocharian is among the invitees, T. Urikhanian reiterated that no other political force was invited.