ԲՀԿ համագումարին այլ քաղաքական ուժ հրավիրված չէ
Փետրվարի 15-ին տեղի կունենա «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համագումարը: Սակայն անցկացման վայրը դեռ հայտնի չէ:
-ի հետ զրույցում կուսակցության մամուլի խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանն ասաց, որ դեռ կազմակերպչական աշխատանքներ են տարվում:
Նշենք, որ մամուլում կուսակցության համագումարի անցկացման երկու վայր է նշվում` Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզամահամերգային համալիրը և կուսակցության գլխավոր գրասենյակը:
Հարցին, թե բացի կուսակցության անդամներից, ովքե՞ր են ԲՀԿ համագումարին հրավիրված, Տ. Ուրիխանյանն ասաց, որ համագումարի հիմնական թեման հանրությանը հուզող հարցերի պատասախաններն են, քննարվելու են նաև ներկուսակցական հարցեր, հետևաբար իրենք որևէ այլ քաղաքական ուժի չեն հրավիրել:
Ճշտող հարցին, թե հրավիրվա՞ծ չէ նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Ուրիխանյանն ասաց. «Խնդրում եմ` շեշտադրում մի արեք, ես ասացի, որ  որևէ այլ քաղաքական ուժ հրավիրված չէ»:

На съезд «Процветающей Армении» не приглашены другие политические силы
Съезд партии «Процветающая Армения» состоится 15 февраля. Об этом сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян.
Как отметил Т.Уриханян, в настоящее время идут организационные работы и пока неизвестно, где будет проведен съезд партии.
Отметим, что в СМИ отмечаются два места проведения съезда партии «Процветающая Армения» – Спортивно-концертный комплекс имени К.Демирчяна и главный офис этой политической силы.
На вопрос о том, кто кроме членов партии приглашен на съезд, Тигран Уриханян заявил, что основная тема съезда – ответы на волнующие общество, так же внутрепартийные вопросы, следовательно, какая-либо другая политическая сила на съезд не приглашена.
Касаясь возможного присутствия на съезде «Процветающей Армении» второго президента Армении Роберта Кочаряна, Тигран Уриханян заявил: «Я ведь уже ответил, что никакая другая политическая сила на съезд партии не приглашена».