«Երկրապահներն անգնահատելի դեր են ունեցել հայոց բանակի ստեղծման գործում»
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 15-ին ուղերձ է հղել Երկրապահ կամավորական միության 10-րդ համագումարի մասնակիցներին:
«Երկրապահ կամավորական միության հարգելի անդամներ,
Համագումարի հարգարժան մասնակիցներ,
Ի սրտե ողջունում եմ բոլորիդ և շնորհավորում միության հոբելյանական` 10-րդ համագումարի կապակցությամբ:
Երկրապահ կամավորական միությունն ստեղծվել է Արցախյան ազատամարտի տարիներին և առաջին իսկ օրից կանգնել հայրենիքի պաշտպանության դիրքերում: Մեծ է ձեզնից յուրաքանչյուրի ավանդը հակառակորդի կողմից մեզ պարտադրված պատերազմի հաղթական ավարտի ապահովման մեջ:
Հայ ժողովրդի արժանի զավակների սուրբ արյամբ են գրվել մեր նորագույն պատմության ոսկե էջերը: Նրանց սխրանքն ու հերոսությունն ընդօրինակման առարկա կլինեն դեռ շատ սերունդների համար: Հավե՜րժ փառք ու պատիվ հայրենիքի նվիրյալներին:
Կարող ենք վստահությամբ ասել, որ երկրապահներն անգնահատելի դերակատարություն են ունեցել մեր անկախության կերտման և հայոց բանակի ստեղծման գործում: Այսօր էլ կազմակերպության անդամներն ակտիվորեն մասնակցում են հայրենիքի զորացմանը, հարազատ ժողովրդի բարգավաճմանը, երիտասարդության ռազմահայրենասիրական դաստիարակությանը: Սա դժվարին ու ազգանպաստ առաքելություն է, որը դուք իրականացնում եք արժանապատվորեն:
Երկրապահ կամավորական միության բոլոր անդամներին մաղթում եմ խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք, համագումարի մասնակիցներին` հաջող ու արդյունավետ աշխատանք»:

Бако Саакян направил послание участникам съезда Союза добровольцев Еркрапа
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян направил послание участникам 10-го съезда Союза добровольцев «Еркрапа». Как сообщили в пресс-службе президента, в послании говорится:
«Уважаемые члены Союза добровольцев «Еркрапа»,
Уважаемые участники съезда!
Искренне приветствую и поздравляю всех вас по случаю юбилейного десятого съезда. Союз добровольцев «Еркрапа» был создан в годы Арцахской освободительной борьбы и с первых же дней встал на защиту Родины. Каждый из вас внес существенный вклад в обеспечение победы в навязанной противником войне.
Святой кровью достойных сынов армянского народа были написаны золотые страницы нашей новейшей истории. Их подвиг и героизм будут примером для подражания для будущих поколений. Вечная честь и слава преданным сынам Родины!
Можно с уверенностью сказать, что члены Союза сыграли неоценимую роль в достижении независимости и формировании армянской армии. И сегодня представители организации принимают активное участие в укреплении Отечества, содействуют процветанию родного народа и военно-патриотическому воспитанию молодежи. Это трудная и важная миссия, которую вы достойно осуществляете.
Желаю мира, крепкого здоровья и всех благ членам Союза добровольцев «Еркрапа», успешной и эффективной работы участникам съезда».