Տուգանքներ՝ վաղուց վաճառված մեքենայի համար. «Թող մի անգամ տուգանեն»
Սարգիս Մաճկալյանը 1998 թվականին վաճառել է իր մեքենան, բայց այսօր տուգանքի կտրոն է ստացել ապահովագրական վճարները չվճարելու համար: Նա և «Ավտովարորդների պաշտպանության լիգայի» նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանը այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասացին, որ սա միակ դեպքը չէ. մեքենաները վաղուց վաճառած վարորդները տուգանքի կտրոն են ստանում:
«Խնդիրն առաջացել է այս տարվա հունվարի 1-ից, երբ որոշում ընդունվեց, որ բոլոր մեքենաները պետք է ապահովագրվեն, անկախ նրանից` օգտագործվում են, թե՝ ոչ»,- ասաց Տիգրան Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ դիմել են ՃՈ, սակայն այնտեղից պատասխանել են, թե «գնացեք, գտեք ձեր մեքենան»:
Սարգիս Մաճկալյանն ասաց, որ իր սխալն այն է, որ անվանափոխություն չի արել. «Թող մի անգամ տուգանեն, էս հարցը պարզաբանեն, ինչքա՞ն կարամ վճարեմ գոյություն չունեցող մեքենայի համար»,- ասաց նա:

Several dozen Armenian drivers have received notices about the fines imposed for nonpayment of insurance payments for their cars, which were sold decades ago, the chairman of League for Protection of Motorists’ Rights NGO Tigran Hovhannisian told a press conference today.
“The problem arose on January 1, 2014 when a decision was taken that all vehicles must be insured regardless of whether they are used or not”, Tigran Hovhannisian said. According to the NGO chairman, many of such drivers applied to the traffic police, but the answer was: “Look for your car”.
Driver Sargis Machkalian said at the press conference that he sold his car as long ago as 1998, but he received today a notice about the fine for nonpayment for his insurance policy.
S. Machkalian said that his mistake lay in not renaming his car: “Let them impose a fine once and settle the issue. How many times should I pay for a nonexistent car?”