Կենտրոն համայնքը ճանաչվել է Երևանի ամենավատ համայնքը
Այսօր Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած խորհրդակցության ժամանակ ամփոփվել են մայրաքաղաքի վարչական շրջանների անցած տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքների գնահատման և վերլուծության արդյունքները:
Քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում կատարած աշխատանքների ամփոփ ցուցանիշներով երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Արաբկիր, իսկ երրորդը՝ Էրեբունի վարչական շրջանը:
Ամենացածր ցուցանիշը գրանցել է Կենտրոն վարչական շրջանը:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ցածր ցուցանիշներ գրանցած վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է լինել առավել հետևողական ու կարճ ժամանակահատվածում շտկել բացթողումները:
«Մայրաքաղաքում համաչափ զարգացում ապահովելով՝ մենք յուրաքանչյուր տարի պետք է գերազանցենք քաղաքային տնտեսության զարգացմանն ուղղված ծրագրերի շրջանակում իրականացվող աշխատանքների արդյունքները: Առաջիկա տարիների ընթացքում մենք պետք է ավարտին հասցնենք բոլոր այն ծրագրերն ու նախագծերը, որոնք խոստացել ենք երևանցիներին: Մեր համաքաղաքացիների սպասելիքներն, անշուշտ, ավելի մեծ են, և մենք իրավունք չունենք նրանց հուսախաբ անելու»,- ասել է քաղաքապետը:

В мэрии Еревана обобщены результаты работ в административных районах
Сегодня в ходе состоявшегося в мэрии Еревана совещания были обобщены результаты оценок и анализа работ, реализованных в прошедшем году в административных районах столицы. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
Согласно обобщенным показателям осуществленных в различных сферах городского хозяйства работ, второе место занял административный район Арабкир, а третье место – административный район Эребуни. Самые низкие показатели зарегистрировал административный район Кентрон (Центр).
Мэр Еревана Тарон Маргарян поручил главам административных районов, зафиксировавших низкие показатели, проявить последовательность и в сжатые сроки исправить упущения.
«Обеспечивая в столице равномерное развитие, мы каждый год должны превышать результаты работ, проводимых в рамках развития городского хозяйства. В ближайшие годы мы должны завершить все программы и проекты, которые обещали реализовать жителям столицы. Мы не имеем права не оправдать ожиданий наших сограждан», - заявил мэр Еревана.