Կենտրոն համայնքը ճանաչվել է Երևանի ամենավատ համայնքը
Այսօր Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած խորհրդակցության ժամանակ ամփոփվել են մայրաքաղաքի վարչական շրջանների անցած տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքների գնահատման և վերլուծության արդյունքները:
Քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում կատարած աշխատանքների ամփոփ ցուցանիշներով երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Արաբկիր, իսկ երրորդը՝ Էրեբունի վարչական շրջանը:
Ամենացածր ցուցանիշը գրանցել է Կենտրոն վարչական շրջանը:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ցածր ցուցանիշներ գրանցած վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է լինել առավել հետևողական ու կարճ ժամանակահատվածում շտկել բացթողումները:
«Մայրաքաղաքում համաչափ զարգացում ապահովելով՝ մենք յուրաքանչյուր տարի պետք է գերազանցենք քաղաքային տնտեսության զարգացմանն ուղղված ծրագրերի շրջանակում իրականացվող աշխատանքների արդյունքները: Առաջիկա տարիների ընթացքում մենք պետք է ավարտին հասցնենք բոլոր այն ծրագրերն ու նախագծերը, որոնք խոստացել ենք երևանցիներին: Մեր համաքաղաքացիների սպասելիքներն, անշուշտ, ավելի մեծ են, և մենք իրավունք չունենք նրանց հուսախաբ անելու»,- ասել է քաղաքապետը:

The results of an analysis and assessment of the work done in the administrative districts of Yerevan last year were summarized during a consultation in Yerevan Municipality today.
Arabkir administrative district is in second place by work done in various sectors of the municipal economy, followed by Erebuni administrative district.
Kenron (central) administrative district is at the bottom of the list.
Mayor Taron Margarian instructed the heads of the administrative districts with low indices to eliminate the shortcomings as soon as possible.
“By ensuring proportional development in the capital city, we should exceed the results of work done to develop the municipal economy each year. In the coming years we should complete the programs and projects we have promised to Yerevan residents. City residents have big expectations and we have no right to disappoint them,” the mayor said.