«Խոսակցություններ են. Վարչապետի անվստահությանը հարցը չի քննարկվի ԱԺ-ում»
Այն, որ վարչապետի և կառավարության անվստահության հարցն ԱԺ ոչ իշխանական խմբակցությունների կողմից չի ներկայացվի և չի ներառվի ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգ, դեռ խոսակցություններ են: Aysor.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանը:
Պատգամավորը պարզաբանեց, որ որոշակիություն դեռ չկա, թե որ հարցերն ինչ հերթականությամբ կդրվեն: Լ. Սարգսյանն ասաց, որ այդ ամենը կհստակեցվի իրենց խմբակցության նիստից և քննարկումնեչից հետո, որը կլինի վաղը:
Լ. Սարգսյանը նաև նշեց, որ իրենք կքննարկեն Մարտի 1-ի հարցով ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու հարցը:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ ոչ իշխանական 4 ուժերը պատրաստվում են անվստահություն հայտնել կառավարությանը, և խորհրդարանի առաջիկա նիստում, ինչպես ավելի վաղ հայտարարել էին ուժերի ներկայացուցիչները, պատրաստվում էին օրակարգ մտցնել կառավարության անվստահության հարցը:

HAK to discuss creation of interim commission on March 1, 2008 events
No final decision has been made yet concerning the issue of holding a vote of no confidence in the government by the non-coalition factions of the Armenian parliament, the deputy of Armenian National Congress (HAK) faction Lyudmila Sargsyan told Aysor.am.
“There is no clarity yet. Everything will become clear after the faction’s sitting and discussions to be held tomorrow,” she said.
According to L. Sargsyan, the issue of setting up an interim parliamentary commission on the March 1, 2008 events will also be discussed at the sitting.