Իսկ քանի՞ րոպեում է եփում ձեր սուրճը. Գազի որակից բողոքները շարունակվում են
«Քաղաքացին ասում է՝ սուրճն առաջ 3 րոպեում էր եփում, հիմա՝ 5 րոպեում, թեյնիկս եռում էր 3 րոպեում, հիմա 7 րոպեում է եռում, այսինքն՝ երեքը յոթ է դարձել, ճաշի մեկ ժամը մեկուկես ժամ է դարձել»,- ասել է «Իրազեկ և պաշտպանված հ/կ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը:
Մատնանշելով գազի որակը ստուգելու նպատակով վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի՝ հանձնաժողով կազմելու երեկվա որոշումը՝ «Առավոտի» թղթակիցը նրանից հետաքրքրվել է, թե սպառողներից գազի որակի վերաբերյալ ինչպիսի՞ բողոքներ են ստանում:
Նշենք, որ վարչապետը նման որոշում կայացրել է հաշվի առնելով գազ սպառող մի շարք բնակիչների և ջերմոցային տնտեսությունների տերերի դժգոհությունները գազի որակի վերաբերյալ:
Բ. Պիպոյանը բնակիչների բողոքներից նաև նշել է ակնհայտ տեսանելի՝ գազի կարմիր բոցը, որը, ըստ սպառողների պաշտպանի, պետք է լինի կապույտ գույնի: Այս առնչությամբ վերջերս, ինչպես Բաբկեն Պիպոյանն է ասել, «ՀայՌուսգազարդի» պատասխանատուներից բացատրություն է պահանջել: Գազի մասնագետները չեն բացառել, որ գազի գույնի փոփոխությունը պայմանավորված լինի բնակիչների օգտագործած սարքավորումներով»:

“Citizens say it previously took 3 minutes to make a cup of coffee compared with 5 minutes now, and it now takes an hour and a half to cook food,” the chairman of Informed and Protected Consumer NGO Babken Pipoyan said.
In connection with the Armenian prime minister’s decision to set up a commission to examine the quality of supplied natural gas, ‘Aravot’ paper asked Pipoyan to say what kind of complaints are received from consumers. The prime minister took such a decision following complaints of citizens and greenhouse owners about the quality of gas.
According to Babken Pipoyan, complaints are also related to the red color of the gas flame which is normally blue. The NGO Chairman noted that experts of ArmRosgazprom Company did not rule out that this change in the gas color is due to equipment used by residents.