Քիչ առաջ միջադեպ տեղի ունեցեվ Կենսաթոշակային կուտակային համակարգի վերաբերյալ համաժողովի ժամանակ, որին մասնակցում է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
«Դեմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնության անդամներից մեկը նույնպես մասնակցում էր համաժողովին, և ելույթներից մեկի ժամանակ երիտասարդն ասաց, որ այս օրենքին դեմ է հասարակությունը, սակայն ժողովրդի կարծիքը հաշվի չի առնվում:
Բայց մինչ քաղաքացին կավարտեր խոսքը տեղեկատվական համակարգի մասնագետ Անդրանիկը, ով չցանկացավ լիարժեք ներկայանալ, բռնություն գործադրեց ակտիվիստի նկատմամբ՝ նրան հրելով, դուրս հանելով համաժողովի դահլիճից:
Միջանցքում լրագրողների պնդումներին, որպեսզի նա ներկայանալ ոմն Անդրանիկը չպատասխանեց, փոխարենն ասաց, որ ակտիվիստներն ու լրագրողներն իրենց նմանատիպ պահվածքով խանգարում են համաժողովի ընթացքը:
Նշենք, որ այս պահին «Դեմ եմ»-ի ակտիվիստները, դրոշները ձեռքներին, մտել են դահլիճ և այս պահին ցանկանում են ելույթի խոսք ասել:

Member of Dem.am movement forcibly removed from conference hall
An incident occurred today during the event entitled ‘Third Annual International Pension Conference: Opportunities, Challenges and Prospects’ with the participation of Prime Minister Tigran Sargsyan.
A member of ‘I am against’ (Dem.am) civil initiative interrupted the speech of a conference participant, declaring that the public is against the introduction of the compulsory accumulative pension system in Armenia, but the public’s opinion is not taken into account.
A man named Andranik did not allow the activist to finish his speech and forcibly removed him from the hall. Andranik refused to identify himself. He told reporters that such behavior of activists and journalists hinders the activities of the conference.
The movement activists holding flags then entered the conference hall, trying to express their ideas in front of the event participants.