ՀԱԿ-ն ու «Ժառանգությունը» չեն մասնակցի  գազային հանձնաժողովի աշխատանքերին
«ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցություններից միայն երկուսը` ԲՀԿ-ն ու ՀՅԴ-ն վերջնական որոշում ունեն` մասնակցել իշխող մեծամասնության նախաձեռնած` գազի ժամանակավոր հանձնաժողովի աշխատանքներին: Իսկ «Ժառանգություն» խմբակցությունը որոշում է կայացրել չմասնակցել հանձնաժողովի աշխատանքերին, ՀԱԿ խմբակցությունն էլ հանձնաժողովի ստեղծման շուրջ ընթացող բանակցություններին մասնակցելուց է հրաժարվել:
«168 ժամի» թղթակցի հետ զրույցում ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը ասել է, որ ՀԱԿ-ը հանձնաժողովի աշխատաներին մասնակցել-չմասնակցելու մասին իր վերջնական որոշումը կհայտնի քառօրյա նիստում:
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավարն էլ նշել է, որ իրենք իշխող մեծամասնությնաը առաջարկներ են ներկայացրել, որոնք ՀՀԿ-ն չի ընդունել, ուստի որոշել են չմասնակցել հանձնաժողովի աշխատանքերին»:

168 Hours: HAK and Heritage not to participate in gas commission
Only two of the non-coalition factions of the Armenian parliament – Prosperous Armenia (BHK) and ARF-Dashnaktsutyun factions will participate in work of the ruling majority-initiated interim commission to examine gas issues. Heritage faction decided not to participate in the commission’s work. Armenian National Congress (HAK) faction also refused to take part in the current negotiations over the creation of such a commission.
The head of HAK faction Levon Zurabian told ‘168 Hours’ paper that they will announce their final decision about involvement in the commission at the four-day session.
The head of Heritage faction said that they submitted proposals to the ruling majority but the Republican Party of Armenia (HHK) rejected them so they have decided not to participate in the commission’s work.