Լեհաստանի ԱԳ նախարարը՝ Մայդանին. «Եթե չհամաձայնեք՝ բոլորդ  կզոհվեք»
Մայդանի Ռադայի նիստի ընթացքում Լեհաստանի ԱԳ նախարարը կոչ է արել գնալ իշխանությունների հետ փոխզիջումների, հակառակ պարագայում` բոլորը կզոհվեն:
Korrespondent.net-ի փոխանցմամբ`  բրիտանացի հեռուստալրագրողը նկարահանել է այն պահը, երբ Լեհաստանի արտգործնախարար Ռադոսլավ Սիկորսկին Մայդանի մասնակիցների հետ զրույցում հայտարարում է, որ եթե նրանք համաձայնության չգան իշխանությունների հետ, արտակարգ դրություն կմտցվի, կգա բանակը և նրանք բոլորը կզոհվեն:
Նախօրեին Կիևում տեղի է ունեցել ուկրաինական իշխանությունների և ընդդիմության ներկայացուցիչների հանդիպումը Ֆրանսիայի, Գերմանիայի և Լեհաստանի արտգործնախարարների հետ:
Հանդիպման արդյունքներով կողմերը եկել են համաձայնության, ըստ որի Յանուկովիչը հայտարարում է արտահերթ նախագահական ընտրություններ և վերադարձ 2004 թ.-ի սահմանադրությանը: Այդ սահմանադրության համաձայն` իշխանական լիազորությունների զգալի մասը նախագահից փոխանցվում է խորհրդարանին:

Глава МИД Польши призывал Майдан подписать соглашение, иначе все умрут
Во время заседания Рады Майдана министр иностранных дел Польши Радослав Сикорски заявил, что соглашение нужно поддержать, иначе все умрут.
Соответствующее видео, записал журналист британского телеканала ITV News.
Так по окончании переговоров, Сикорски говорил: "Если вы это не поддержите, у вас будет чрезвычайное положение, будет армия. Вы все умрете", - сказал глава польского МИДа.
Напомним, в пятницу, 21 февраля, в Киеве прошли переговоры представителей украинских властей и оппозиции с главами МИД Франции, Германии и Польши.
В ходе переговоров при участии президента Виктора Януковича, лидеров оппозиции, представителей Европейского союза и России было принято решение о соглашении по урегулированию политического кризиса в Украине.
Янукович объявил, что инициирует досрочные парламентские выборы и возврат к конституции 2004 года с перераспределением полномочий в сторону парламентской республики. Также украинский лидер призвал начать процедуру формирования правительства национального доверия.